Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni

Wolontariusze Fundacji PGE Pomagamy, serdecznie zapraszają na przedstawienie teatralne pt. „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”, które odbędzie się w najbliższy wtorek 2.10.2018r. o godz. 10:00 na małej sali gimnastycznej w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku-Kamiennej ul. Sezamkowa 23. Przed dziećmi wystąpią aktorzy z grupy teatralnej O Rety z Lublina.

 

Aby zrealizować projekt wolontariusze uczestniczyli w konkursie, do którego zgłoszono 111 aktywności. Po ocenie kapituły, 50 najwyżej ocenionych projektów otrzymało od Fundacji PGE dofinansowanie w kwocie 5 tys. złotych na realizację zaplanowanych działań. W gronie zwycięskich projektów, znalazł się ten dotyczący wymiany oświetlenia realizowany w Przedszkolu Publicznym nr 16 w Skarżysku-Kamiennej przez Piotra Brzezińskiego i trójkę jego współpracowników: Agnieszkę Tarka-Kaletę, Justynę Brzezińską i Łukasza Kaletę.

W tym niemal rodzinnym przedsięwzięciu najważniejsza jest troska o zdrowie i dobre samopoczucie dzieci, gdyż wolontariusze PGE wymienili prawie 100 przestarzałych punktów oświetleniowych w czterech salach przedszkolnych na energooszczędne panele LED-owe.

Pod koniec roku szkolnego odbyło się również spotkanie edukacyjne z przedszkolakami, podczas którego utworzono kącik młodego majsterkowicza elektryka, a także przekazano dla przedszkola zabawki. W dniu dzisiejszym, przedstawieniem dla dzieci pt. „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” zakończył się projekt wolontariacki. Aktorzy z grupy teatralnej O Rety z Lublina w sposób bajkowy przedstawili dzieciom jak bezpiecznie należy korzystać z urządzeń elektrycznych, jak powstaje prąd elektryczny, kiedy może być niebezpieczny, jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, a także jak efektywnie wykorzystywać energię elektryczną. Jako lider zespołu wolontariackiego składam serdeczne podziękowania wolontariuszom za ich zaangażowanie, bezinteresowną pomoc oraz poświęcony czas.

Może Ci się również spodoba

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial