Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni

Wolontariusze Fundacji PGE Pomagamy, serdecznie zapraszają na przedstawienie teatralne pt. „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”, które odbędzie się w najbliższy wtorek 2.10.2018r. o godz. 10:00 na małej sali gimnastycznej w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku-Kamiennej ul. Sezamkowa 23. Przed dziećmi wystąpią aktorzy z grupy teatralnej O Rety z Lublina.

 

Aby zrealizować projekt wolontariusze uczestniczyli w konkursie, do którego zgłoszono 111 aktywności. Po ocenie kapituły, 50 najwyżej ocenionych projektów otrzymało od Fundacji PGE dofinansowanie w kwocie 5 tys. złotych na realizację zaplanowanych działań. W gronie zwycięskich projektów, znalazł się ten dotyczący wymiany oświetlenia realizowany w Przedszkolu Publicznym nr 16 w Skarżysku-Kamiennej przez Piotra Brzezińskiego i trójkę jego współpracowników: Agnieszkę Tarka-Kaletę, Justynę Brzezińską i Łukasza Kaletę.

W tym niemal rodzinnym przedsięwzięciu najważniejsza jest troska o zdrowie i dobre samopoczucie dzieci, gdyż wolontariusze PGE wymienili prawie 100 przestarzałych punktów oświetleniowych w czterech salach przedszkolnych na energooszczędne panele LED-owe.

Pod koniec roku szkolnego odbyło się również spotkanie edukacyjne z przedszkolakami, podczas którego utworzono kącik młodego majsterkowicza elektryka, a także przekazano dla przedszkola zabawki. W dniu dzisiejszym, przedstawieniem dla dzieci pt. „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” zakończył się projekt wolontariacki. Aktorzy z grupy teatralnej O Rety z Lublina w sposób bajkowy przedstawili dzieciom jak bezpiecznie należy korzystać z urządzeń elektrycznych, jak powstaje prąd elektryczny, kiedy może być niebezpieczny, jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, a także jak efektywnie wykorzystywać energię elektryczną. Jako lider zespołu wolontariackiego składam serdeczne podziękowania wolontariuszom za ich zaangażowanie, bezinteresowną pomoc oraz poświęcony czas.

The following two tabs change content below.

Może Ci się również spodoba

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial