22.1 C
Nowy Jork

Jasełka na osiedlu Pogorzałe

Published:

Szczególna liturgia

     W kościele na osiedlu Pogorzałe 10 stycznia bieżącego roku, miały miejsce jasełka przedstawiające narodziny Pana Jezusa w stajence betlejemskiej, które zastąpiły liturgię coniedzielnego słowa. Pierwsze jasełka, wymyślił w roku 1223 święty Franciszek z Asyżu. Aby zatem hołdować temu zwyczajowi, parafia świętych apostołów Piotra i Pawła, zorganizowała dla wiernych piękne przedstawienie, w którym brali udział najmłodsi aktorzy.

Piękne stroje aktorów

Rodzice dzieci biorących udział w jasełkach, w szczególny sposób zadbali o wygląd swoich pociech. Dokładne odwzorowanie trzech króli, pasterzy i świętej rodziny, zasługuje na pochwałę.

jaselka_skarzysko_1

A całego serca

Dzieci tak bardzo wczuły się w swoje role, że prezentowane we wspomnianym kościele jasełka, przybrały formę prawdziwego widowiska. Oglądający je wierni, byli uraczeni podniosłym klimatem, tego najważniejszego w historii ludzkości wydarzenia, który w krótki sposób zobrazowali mali aktorzy. Wspomnianymi aktorami, byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9.

jaselka_skarzysko_2

jaselka_skarzysko_3

Jak podają nam źródła historyczne, w jasełkach Franciszka z Asyżu, zamiast żywych aktorów, rolę świętej rodziny, trzech króli i pastuszków, przedstawiały lalki i słomiane kukły. Dziś na prezentowanych jasełkach, możemy delektować się prawdziwą grą małych artystów, którzy czynili to z całego serca.Aby dać radość zgromadzonym parafianom, a także aby podkreślić, że na ziemskim padole narodził się nam Zbawiciel. Pod bacznym okiem proboszcza księdza Mirosława, rozwija się życie modlitewne w parafii. Parafianie zatem bardziej się ze sobą konsolidują, co być może spowoduje zorganizowanie innych przedstawień, których bazą jest Ewangelia.

Ewa Michałowska – Walkiewicz

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img