Jedenastu Wspaniałych ?

XIX wiek pewna uboga wioska na granicy Meksyku i USA, jest nękana przez bandę, która co rok okrada jej mieszkańców. Dlatego też mieszkańcy wynajmują kompanię siedmiu wspaniałych by broniła ich dobytku. Siedmiu Wspaniałych kosztem własnego życia broni mieszkańców przed wyzyskiem bandziorów.

XXI wiek nieduże miasto Skarżysko – Kamienna na granicy województwa
świętokrzyskiego i mazowieckiego. Mieszkańcy w dniu 21 października dokonali wyboru radnych, którzy będą dbali o ich interesy i pełnili role służebności przez 5 lat. Spośród 21 radnych zawiązała się większość koalicyjna, która liczy 11 radnych. Jedenastu Wspaniałych, którzy  mieli pełnić rolę obrony przed wyzyskiem mieszkańców, przez władzę wielkiego prezydenta Konrada Krȍniga. Niestety już na początku kadencji okazało się, że 11 wspaniałych stanęło po stronie bandy władzy, przeciw ich mieszkańcom. Minęło niespełna miesiąc od ich zaprzysiężenia (podpisania kontraktu), a już zasłynęli uchwałami, które pokazały ich prawdziwe oblicze.

Uchwalili wynagrodzenie dla prezydenta na maksymalnym poziomie.

Podnieśli podatki, na 10 różnych podatków w 8 przypadkach do maksymalnego poziomu. Między innymi podatek od działalności gospodarczej został zwiększony z 20,68 zł do poziomu 23,47 zł., co niewątpliwie uderzy w miejscowych przedsiębiorców, a potencjalni inwestorzy z zewnątrz będą omijać nasze miasto. Banda władzy i nepotyzmu wraz z 11 wspaniałymi, co rok będzie zbierać część dobytku mieszkańcom.

Uniemożliwili pracę radnym z opozycji w komisjach do których zgłosili swój akces.

 

Co czeka nasze miasto gdy 11 wspaniałych reprezentuje Skarżysko? Co czeka nas wkrótce? Niebawem czeka nas podwyżka opłat za wodę i ścieki, a w niedługiej przyszłości wzrost opłat za śmieci.

A oto skład 11 Wspaniałych:

Platforma Obywatelska – Leszek Golik, Mikołaj Kwaśniak, Mirosław Gibaszewski,       

                                             Paweł Krupa

Przyszłość i Rozwój – Marek Gąska, Rafał Lewandowski, Krystyna Górnaś-Salata,

                                     Aneta Nurkowska

Wspólnota Samorządowa – Bogusław Ciok, Andrzej Warwas, Jacek Jamroz

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial