Kiermasz przed Wielkanocą w Skarżysku- Kamiennej

W Skarżysku- Kamiennej, sukcesywnie odbywają się kiermasze związane z nadejściem Wielkanocy. Można tu zawsze znaleźć coś z ozdób potrzebnych do dekoracji naszych domów, jak też można się podelektować najprzedniejszymi frykasami, które serwowane są właśnie na wiosenne święta.

 Same atrakcje

Dla gości kiermaszu, jak zwykle czeka sporo atrakcji. Są tutaj wyrabiane ręcznie kokoszki siedzące na sianku w koszyku, wykonywane z nici okrasy na święcone jajka, jak również jest tu wyeksponowanych szereg ozdób, które są chętnie nabywane przez gospodynie domowe, do upiększania z okazji Wielkanocy naszych domów.  Można też sobie na wspomnianych kiermaszach zakupić piękne serwety, dziergane szaliczki czy też, kolorowe świece i wełniane swetry. Przede wszystkim można tutaj skorzystać z rad pań, które prezentują swoje wyroby rękodzielnicze i dowiedzieć się jak najpiękniej przyozdobić koszyczek ze święconym.

Od dawien dawna

 Takie kiermasze organizowane były od wielu, wielu lat. W początkach dziewiętnastego stulecia, w Krakowie były organizowane tak zwane „kiermasze na kuchennej blasze”. Można było tutaj posmakować i zakupić najsmakowitsze placki, bigosy, a nawet pieczone karkówki z buraczkami. W Lublinie natomiast, po wojnie organizowano kiermasze jajeczne. Wystawiano tutaj najpiękniej kraszone jajka wielkanocne, które także znajdowały swoich nabywców.

Zawsze takowe kiermasze spotykały się z ogromnym zainteresowaniem, a nabywców wspomnianego towaru także było niemało.

Ewa Michałowska – Walkiewicz

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial