KIEROWALI POJAZDAMI MIMO OBOWIĄZUJĄCYCH ZAKAZÓW

W miniony weekend skarżyscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących samochodami osobowymi, którzy mieli orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek na ulicy Spółdzielczej w Skarżysku- Kamiennej. Policjanci ze skarżyskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Toyota Corolla. Za kierownicą auta siedział 66-letni mężczyzna. Kierowca nie miał przy sobie prawa jazdy. Szybko się okazało, że zostało mu zatrzymane w zeszłym roku za jazdę w stanie nietrzeźwości. Sąd Rejonowy w Skarżysku- Kamiennej orzekł wówczas wobec sprawcy zakaz prowadzenia pojazdów do 2020 roku.

Następnego dnia funkcjonariusze zauważyli na ul. Sportowej pojazd marki Lancia, którego kierujący poruszał się bez włączonych świateł mijania. Policjanci dali kierowcy auta sygnał do zatrzymania się. Ten zignorował jednak polecenie mundurowych, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Kierujący lancii jechał agresywnie i niebezpiecznie. Wyprzedzał pojazdy na oznakowanym przejściu dla pieszych, a wjeżdżając na rondo wymusił pierwszeństwo przejazdu, zmuszając innego kierowcę do gwałtownego hamowania. Sprawca uciekał w kierunku Starachowic. Po kilku minutach prowadzonego pościgu, został skutecznie zatrzymany przez policjantów na ulicy Młodzawy. Był to 26-letni mieszkaniec Starachowic. Tu także okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane prawo do 2020 roku za jazdę po alkoholu.

W obu przypadkach sprawcy będą odpowiadać za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd zakazów. Ponadto 26-latkowi przyjdzie także odpowiedzieć za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz popełnione w trakcie ucieczki wykroczenia drogowe.

Zatrzymanym mężczyznom może grozić kara nawet 3 lat więzienia.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial