Kolejne tabletki ekstazy nie trafia na rynek

Skarżyscy policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca gminy Skarżysko Kościelne podejrzewanego o posiadanie środków odurzających w postaci tabletek ekstazy oraz marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli 55 pigułek oraz porcję zielonego suszu. Za posiadanie środków odurzających można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego skarżyskiej komendy na jednej z ulic miasta przystąpili do legitymowania mężczyzny. Kiedy osoba zorientowała się, że ma do czynienia z policjantami rzuciła się do ucieczki. Funkcjonariusze szybko jednak zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec gminy Skarżysko Kościelne. Kryminalni przeszukali jego odzież. W kieszeni kurtki znaleźli saszetkę na klucze, a w niej kilka foliowych woreczków z zawartością kolorowych tabletek oraz suszu roślinnego. Wstępne badania wykazały, że są to nielegalne środki odurzające tzw. ekstazy oraz marihuana. Zabezpieczone substancje trafiły do badań laboratoryjnych. W trakcie legitymowania okazało się dodatkowo, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy. 35-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. Następnie trafi do zakładu karnego celem odbycia zasądzonej kary.

Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności w związku z posiadaniem narkotyków. Za to przestępstwo może spędzić w więzieniu dodatkowe 3 lata.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial