Kolejne tabletki ekstazy nie trafia na rynek

Skarżyscy policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca gminy Skarżysko Kościelne podejrzewanego o posiadanie środków odurzających w postaci tabletek ekstazy oraz marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli 55 pigułek oraz porcję zielonego suszu. Za posiadanie środków odurzających można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego skarżyskiej komendy na jednej z ulic miasta przystąpili do legitymowania mężczyzny. Kiedy osoba zorientowała się, że ma do czynienia z policjantami rzuciła się do ucieczki. Funkcjonariusze szybko jednak zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec gminy Skarżysko Kościelne. Kryminalni przeszukali jego odzież. W kieszeni kurtki znaleźli saszetkę na klucze, a w niej kilka foliowych woreczków z zawartością kolorowych tabletek oraz suszu roślinnego. Wstępne badania wykazały, że są to nielegalne środki odurzające tzw. ekstazy oraz marihuana. Zabezpieczone substancje trafiły do badań laboratoryjnych. W trakcie legitymowania okazało się dodatkowo, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy. 35-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. Następnie trafi do zakładu karnego celem odbycia zasądzonej kary.

Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności w związku z posiadaniem narkotyków. Za to przestępstwo może spędzić w więzieniu dodatkowe 3 lata.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

The following two tabs change content below.
Mariusz Bodo

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 14 i Maja lat 6. Obecnie Naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich w Starostwie Powiatowym, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023