Krajobraz świętokrzyski w malarstwie i poezji

Skarżyska Wiklina w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach

 W środowy wieczór skarżyska grupa poetycka Wiklina, pod przewodnictwem Elżbiety Jach, zaproszona była do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach, gdzie mogła prezentować swoje wiersze, przed zaproszonymi tam gośćmi.

 Młodzież gimnazjalna

 Młodzież z Gimnazjum w Mircu, recytowała wyuczone na pamięć utwory poetyckie skarżyskiej Wikliny, które przygotowała na wspomniane spotkanie wraz ze swoją nauczycielką Marzanną Kruk, która także należy do Wikliny. Było to dla całej grupy Wiklina niebywałym wprost aspektem, gdy mogła swoje wiersze usłyszeć recytowane przez młodych miłośników sztuki pisanej. Wiersze te, które recytowała młodzież i te, które prezentowali skarżyscy poeci, dotyczyły piękna świętokrzyskiego krajobrazu.

 Na spotkaniu

 Na spotkaniu w bibliotece, prezentowane były także obrazy skarżyskiej grupy artystycznej SKART, na których był przedstawiony świętokrzyski pejzaż. Opiekunka grupy poetów ze Skarżyska- Kamiennej Elżbieta Jach, przyniosła ze sobą świętokrzyską zapaskę i wykonywane w Suchedniowie drewniane zabawki dla dzieci, które kiedyś były elementem rozpoznawczym dla naszego regionu. Spotkanie to uświetnili także grający na gitarze i śpiewający swoje utwory członek Wikliny Sławomir Bogusiewicz oraz uczeń Gimnazjum z Mirca, grający na akordeonie.

 

Ewa Michałowska- Walkiewicz

 

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial