16.4 C
Nowy Jork

Krönig vs Ciepiński

Published:

Od paru tygodni trwa w naszym mieście walka miedzy dwoma kolegami z jednej listy Przyszłość i Rozwój tj. Panem Prezydentem Konradem Krönigiem , a Radnym Rady Miasta Panem Jackiem Ciepińskim.

W sytuacji gdy radny przeszedł do opozycji, Prezydent usunął radnego z Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Ostatnio ich wzajemne uszczypliwości przybrały na sile.

Zaczęło się od oświadczenia Prezydenta Kröniga które ukazało się 14 marca. ( poniżej treść oświadczenia)

“Wobec braku znamion czynów zabronionych, Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej umorzyła śledztwo w sprawie wydatkowania części subwencji oświatowej, wszczęte po zawiadomieniu radnego Rady Miasta Jacka Ciepińskiego. Raz jeszcze chciałbym podkreślić, że działania prokuratury w tym zakresie od początku mnie cieszyły, ponieważ byłem przekonany, iż rozwieją one wszelkie wątpliwości w przedmiotowej kwestii i potwierdzą, iż interes publiczny nie został naruszony.

Od momentu, kiedy podzieliła się koalicja większościowa w Radzie Miasta – a dziwnie zbiegło się to w czasie z moją odmową spełnienia roszczeń niektórych radnych co do ich prywatnych interesów – rozpoczęła się fala nieuzasadnionej krytyki i wyimaginowanych, bazujących na daleko idących nadinterpretacjach zarzutów wobec mojej osoby, które przekształciły się w szereg donosów do wielu instytucji i organów, takich jak Wojewoda, Regionalna Izba Obrachunkowa, Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych, Policja czy Prokuratura. W mojej opinii ma to tylko i wyłącznie podłoże polityczne, a przy tym dezorganizuje pracę mojej administracji i działa na szkodę miasta.

 Podkreślę, że do tej pory wszystkie postępowania były umarzane, co jest niezbitym dowodem na to, że niektórzy radni opozycyjni w Skarżysku-Kamiennej w swoich działaniach kierują się polityką, a nie merytoryką i nad realizację swoich przedwyborczych obietnic wobec mieszkańców, przedkładają swe partykularne interesy.

W związku z takim nastawieniem części lokalnych samorządowców już kilka miesięcy temu przewidziałem kolejną falę donosów do Prokuratury. W wyniku jednego z nich, ta wszczęła śledztwo w kolejnej sprawie. Chodzi tym razem o rzekome nadużycie władzy przez Gminę, które to nigdy nie miało miejsca, a o którym po raz kolejny zawiadomienie złożył radny Jacek Ciepiński. Pragnę Państwa zapewnić, że podobnie jak w poprzedniej sprawie zarzuty stawiane mi przez Pana radnego Ciepińskiego są kompletnie bezprzedmiotowe. Głęboko wierzę, że działania Prokuratury rozwieją wszelkie wątpliwości w przedmiotowej kwestii i potwierdzą, iż interes publiczny nie został przeze mnie, ani moich urzędników w jakikolwiek sposób naruszony.

 Jednocześnie pragnę wyrazić swój głęboki sprzeciw wobec takiego rodzaju uprawiania lokalnej polityki, gdyż negatywnie wpływa on na wizerunek naszego miasta, a w mojej ocenie jest niczym innym jak działaniem na szkodę miasta oraz jego mieszkańców.”

 Prezydent Skarżyska-Kamiennej
Konrad Krönig

W czasie XXXVII Sesji Rady Miasta 31 marca Radny Jacek Ciepiński odwzajemnił się Prezydentowi podczas interpelacji.

Pytania radnego dotyczyły:

 • Drogi przy zalewie Rejów, czy odbył się odbiór drogi i czy dokonano zapłaty wykonawcy.
 • Czy w gminie przestrzegane są przepisy prawa?
 • Jak dokonywane są rozliczenia wody dla najemców na Manhattanie? – Radny stwierdził, że Urząd nie zwraca nadpłat za wodą wszystkim najemcom, tylko tym którzy się o to upomną. Radny pytał czy to prawda?
 • Kolejne pytanie dotyczyło, czy przestrzegany jest Kodeks Postępowania Administracyjnego  w Urzędzie Miasta? – Pan Jacek podał przykład, gdy jako pełnomocnik swojej mamy podpisał się pod wnioskiem o udzielenie informacji publicznej, urzędnicy na podstawie art. 32 i 33 kpa zamiast wyjaśnić sprawę, czy to oryginalny podpis czy nie i mimo tego, że urzędnicy doskonale znają Pana Jacka. Prezydent zdecydował się donieść do prokuratury, że jest to podpis sfałszowany.
 • Co do oświadczenia Pana Prezydenta w mediach, radny stwierdził, były w nim zawarte tylko fragmenty jego wypowiedzi i zwrócił się do Przewodniczącego Pana Leszka Golika aby wydział prawny zbadał czy Pan Prezydent zadziałał zgodnie z art. 168 i 169 ustawy o finansach publicznych. Radny stwierdził, że dość że źle zrobił i zamiast przyznać się i przyjąć to po sportowemu na klatę, to Pan Prezydent jeszcze obciąży gminę odsetkami. Podkreślił – Zobaczymy czy tak nie będzie.
 • Następnie radny zwrócił uwagę, że Pani dyrektor Orła Białego nie wyjaśniła radnym na sesji przyczyn nieprawidłowości jakie wykazały kontrole ZUS i audytu.
 • Radny Ciepiński chciał, żeby Prezydent przyznał się czy przeciwko niemu rozpoczęła się procedura dyscypliny finansów publicznych i że zapomniał ująć tego w swoim oświadczeniu.
 • Zapytał również czy donosił do CBA na poprzedniego Prezydenta Romana Wojcieszka i czy donosi do prokuratury na jego osobę i jego rodzinę. Radny stwierdził że Pan Prezydent jest częstym gościem w prokuraturze.
 • Podkreślił, że Prezydent ma problem z pamięcią i że zapomniał w swoim oświadczeniu prasowym powiedzieć o radnych, którzy dostali stanowiska dzięki niemu. Powiedział: Nie wymienił Pan radnego Wiśniewskiego, że pracuje w MKS, radnego Ordyńskiego, że jego córka jest zatrudniona, radnego Gąski, że syn jest zatrudniony… nie będę wszystkich wymieniał jest to zbyt duża grupa ludzi.
 • Radny pytał jak to jest z nagrodami,  jak to jest, że jedna z urzędniczek otrzymała dwukrotnie więcej niż inni urzędnicy, pytał jakie są kryteria oceny pracowników. Radny zauważył że Prezydent nagradza tych, którzy mu sprzyjają i którzy glosują tak jak on chce. Oświadczył, że jest to rodzaj korupcji politycznej. – W tym momencie Przewodniczący Leszek Golik przerwał radnemu wystąpienie i odczytał co to jest interpelacja. Radny odniósł się pytanie do Przewodniczącego ile czasu powinna wynosić? Przewodniczący oznajmił, że nie ma ograniczenia czasowego. Samorządowiec stwierdził, że zrobi przyjemność Przewodniczącemu i już kończy.
 • Jacek Ciepiński powiedział: Proszę Pana w sklepach i w różnych miejscach mówi się, że Pan nadużywa alkoholu. Pytał Czy jest to prawda? Czy był Pan na leczeniu? – Przewodniczący wtrącił do rozmowy “bo zabiorę Panu głos jak będzie mówił Pan takie bzdury” – radny odnotował, że jest to związane zarządzaniem miasta, wie Pan że choroba alkoholowa to choroba, która ma wpływ na psychikę

Długo nie czekaliśmy na odwet ze strony Prezydenta bo już 04 kwietnia  Konrad Krönig umieścił na  facebook-u: jedną z interpelacji radnego

Kolejna interpelacja autorstwa Radnego Jacka Ciepińskiego.

Polecam 😉

Uwaga !!!!: Nie wszystkie błędy są zaznaczone. Znajdź pozostałe 😉

A tymczasem na głównej WP 😉

Miller, Kronig, Niesiołowski i Trump na jednej stronie 😉

A wszystko dzięki jednemu radnemu 🙂

Można by powiedzieć że toczy się pojedynek pięściarski.

Pierwsza ruda dla Konrada Kröniga na punkty. (10-9)

Druga runda dla Jacka Ciepińskiego  Prezydent liczony po raz pierwszy (10-8)

Trzecia runda dla Konrada Kröniga na punkty (10-9)

PS Przepraszamy radnego Jacka Ciepińskiego za literówkę w jego nazwisku. Nie było to zamierzone

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img