KRÓTSZE PODRÓŻE ZE SKARŻYSKA-KAMIENNEJ DO KIELC I KOZŁOWA

Szybsza i bezpieczniejsza podróż, wygodne stacje i przystanki w woj. świętokrzyskim – taki efekt prac planują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Ogłoszono przetarg na dokumentację projektową dla linii Skarżysko-Kamienna – Kielce – Kozłów. Inwestycja w Krajowym Programie Kolejowym z POIiŚ oszacowana jest na blisko 600 mln zł.

Projekt PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zwiększy komfort obsługi na stacjach i skróci czas podróżowania na terenie województwa świętokrzyskiego. Ze Skarżyska-Kamiennej do Kozłowa pojedziemy szybciej. Tym samym skróci się podróż w kierunku Warszawy i Krakowa. Pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 120 km/h, a towarowe do 100 km/h. Projektowanie rozpocznie się jeszcze w 2017 r., a roboty zaplanowano na lata 2020-2022.

Podróżni skorzystają z wygodnych stacji i przystanków. Wykonawca opracuje bowiem dokumentację modernizacji 12 stacji m.in. Kielce, Suchedniów, Zagnańsk oraz 10 przystanków osobowych, w tym w Radkowicach i Klimontowie. W efekcie prac – komfort podróżowania koleją w regionie zwiększą wygodne, lepiej wyposażone perony. Będą dostosowane także do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Przebudowane zostaną również m.in. kładka dla pieszych w Łącznej oraz przejście pod torami w Sitkówce Nowiny. Bezpieczniej będzie dla pieszych dzięki nowym przejściom pod torami w Suchedniowie i Jędrzejowie.

Przygotowywana obecnie inwestycja zwiększy poziom bezpieczeństwa dzięki wymianie urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Bezpieczniej będzie także dzięki modernizacji przejazdów kolejowodrogowych. Szczegółowy zakres – liczbę przejazdów oraz ich najlepsze zabezpieczenie określi dokumentacja projektowa.

Kompleksowo przebudowane będzie 116 km linii kolejowej i sieć trakcyjna. Inwestycja spowoduje zniesienie ograniczeń prędkości dzięki planowanym robotom na obiektach inżynieryjnych. W planie jest przebudowa 39 obiektów, m.in. 15 mostów, 11 wiaduktów.

Prace projektowe wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania pn.: „Prace na linii kolejowej nr 8 na odcinku Skarżysko-Kamienna – Kielce – Kozłów” mają rozpocząć się w IV kwartale 2017 r. Roboty budowlane zaplanowano na lata 2020-2022. Inwestycja w Krajowym Programie Kolejowym oszacowana jest na blisko 600 mln zł. Finansowanie przewidziano z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

źródło:www.plk-sa.p

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial