Lans według Konrada Krὅniga

Wraz ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi w lokalnych mediach jesteśmy światkami lansu Prezydenta Konrada Krὅniga. Co ciekawe Prezydent upodobał sobie nowy styl strojenia się w cudze piórka, w myśl powiedzenia:Sukces ma zazwyczaj wielu ojców, bowiem w naturze ludzkiej leży, że kiedy tylko możemy, stroimy się w cudze piórka, bezwzględnie wykorzystując czyjąś pracę. A porażka? No cóż, porażka jest zazwyczaj przez nikogo niechcianą sierotą.” Nasz prezydent posługując się mieszanką  bezwstydnego lansowania własnej osoby i braku poczucia odpowiedzialności za własne błędy potrafi jak mało kto żonglować i przypisać sobie cudze zasługi. W relacjach międzyludzkich takie zachowanie i urojona wielkość pozwala narcyzom skutecznie manipulować ludźmi. Miejmy nadzieję, że mieszkańcy naszego miasta już się na to nie nabiorą. A oto kilka przykładów lansu Prezydenta.

W obecnej kadencji do inwestycji realizowanych przez powiat, a mieszczących się w granicach administracyjnych naszego miasta, Prezydent, a właściwie gmina Skarżysko-Kamienna, dołożyła po kilkanaście procent do drogowych zadań: ul. Paryska, ul. Ponurego, ul. Wiejska, ul. Szydłowiecka. W mediach  natomiast narracja w wydaniu Prezydenta sugeruje, że to on wykonał te inwestycje w całości. Przypomnę, że za poprzedniego prezydenta inwestycje drogowe na terenie miasta w większości wykonywane były w relacjach finansowych 50/50.

Tym czasem możemy się dowiedzieć: ”Dzięki umiejętnemu zarządzaniu i dobrej współpracy na linii miasto – powiat w tej kadencji samorządowej udało się zrealizować wiele inwestycji, z którymi poprzednia ekipa rządząca nie mogła uporać się przez lata. Ulica Paryska jest tutaj jednym z przykładów . Wielokrotnie akcentowałem w swoich wypowiedziach fakt, iż mieszkańców średnio interesuje czy dana droga jest powiatowa czy miejska, ważne dla nich jest to by była w dobrym stanie – konkluduje prezydent Konrad Kronig” (źródło: spottedskarzysko.pl)

Ciekawe, że Prezydent bardzo sprytnie pomija fakt współfinansowania tych inwestycji z Rządowego Programu Rozwoju Infrastruktury Dróg Powiatowych i Gminnych finansowanych w większości w w 50% wartości zadania. Może warto też przypomnieć Prezydentowi (choć powinien pamiętać gdyż był wtedy radnym miejskim), że za poprzedniej kadencji zostały w podobnym systemie zrealizowane takie inwestycje drogowe jak np. ul. Armii Krajowej, ul. Kopernika, ul. 3 – go maja, ul. Wiejska.

Kolejna wypowiedź Prezydenta z grupy lansu: „Obecnie trwa między innymi budowa ulicy Kościelnej (na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Długiej). Roboty budowlane polegają na wykonaniu nawierzchni ulicy, wykonaniu z kostki brukowej parkingów przy Kościele, chodników i zjazdów do posesji, a także na wykonaniu odwodnienia i przebudowie sieci elektroenergetycznych. Prace mają się zakończyć do 30 września. Koszt inwestycji to niemal 1 mln 600 tys. zł.” Źródło : www.um.skarzysko.pl ( na marginesie jeszcze nie została zakończona )

Podpisanie umowy na realizację drogi S7 na pewno ucieszyła, każdego mieszkańca naszego miasta z pewnością również naszego Prezydenta, ale jego wypowiedzi w mediach sugerują jakby to właśnie dzięki niemu obwodnica Skarżyska-Kamiennej powstanie. Wkład Pana prezydenta Konrada Krὅniga w budowę odcinka drogi S7 jest zerowy. Przypomnijmy, że Prezydent faktycznie zainicjował zbieranie podpisów celem zawiezienia ich do Brukseli by przyspieszyć budowę obwodnicy  wstrzymaną przez ekologów. Mało tego Prezydent deklarował, że zawiezie je osobiście, pytanie tylko gdzie? A jak się po czasie dowiedzieliśmy na jednej z sesji, że podpisy zostały zawiezione do  Przedstawicielstwa Unii Europejskiej w Warszawie. Prezydent zapomniał powiedzieć również, że ów odcinek drogi S7 jest finansowany w 100% przez budżet państwa i nie jest finansowany ze środków UE nawet w 1%.  Właśnie po to by UE nie mogła blokować wspomnianej inwestycji.

Kolejny cytat: „Samorząd od początku bardzo aktywnie włączał się w procedurę związaną z budową tej drogi. W ubiegłym roku z mojej inicjatywy oraz inicjatywy rady gospodarczej działającej przy moim boku zebraliśmy 16 tysięcy podpisów za budową obwodnicy. Myślę, że przyczyniło się to znacząco do przyśpieszenia prac – mówił prezydent Konrad Krönig. http://www.tvswietokrzyska.pl

Ostatnio też Prezydent przedstawia się jako uzdrowiciel  bezrobocia w mieście i powiecie skarżyskim. Oto zbitka jego wypowiedzi w tym temacie.

„Spadek w tej kadencji z circa 25% do nieco ponad 15% w dniu dzisiejszym (przed chwilą rozmawiałem na ten temat z dyrektorem PUP).To prawie 10 procent podczas gdy spadek w innych, podobnych ośrodkach w analogicznym okresie jest na poziomie circa 6 %. Co najważniejsze dynamika spadku będzie się utrzymywać, mamy deklaracje wejścia do miasta kolejnych inwestorów. Szczegóły w pierwszym kwartale przyszłego roku.”

Niestety nie przeszkadza mu nawet to, że bezrobocie w powiecie skarżyskim jest największym bezrobocie w całym województwie świętokrzyskim i wynosi obecnie 16,1%. Idąc tokiem rozumowania Prezydenta można by powiedzieć że jest najgorszym prezydentem w województwie świętokrzyskim. Prezydent powinien również powiedzieć, że liczba mieszkańców powiatu skarżyskiego spadła z 77 647 w 2014 roku do 76 384 w 2016 roku. To daje nam ponad 1200 mieszkańców powiatu mniej, a liczba naszego miasta spadła w tym samym okresie o 763 mieszkańców. (dane www.polskawliczbach.pl). Rodzi się kolejne pytanie do Konrada Krὅniga, czy spadek liczby mieszkańców naszego miasta też jest jego zasługą? Czy może jeszcze zasługą jego poprzednika, co często zarzucał na sesjach, że miasto się wyludnia i nie dba o ludzi młodych. Jak dba o ludzi młodych obecny Prezydent świadczy jego podejście do Programu Mieszkanie+.

Może warto zacząć robić czarną listę lansu obecnego Prezydenta, listę niespełnionych obietnic, listę pytań bez odpowiedzi, listę zatrudnionych kolesi, listę wydatków na promocję w popieranych go mediach, czy listę zwołanych i olanych sesji. Czekamy na kolejne propozycje podobnych list.

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial