Lipiec z akcją “Kręci mnie bezpieczeństwo”

W ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo” na terenie powiatu skarżyskiego odbyło się szereg spotkań na których strażacy poruszali między innymi tematykę związaną z akcjami: „Bezpieczne Wakacje 2017”, „Czad i ogień – obudź czujność” i „STOP pożarom traw”. Spotkaniom towarzyszyły również pokazy sprzętu ratowniczo-gaśniczego, udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy i rozmowy o ogólnie pojętym bezpieczeństwie. W miesiącu lipcu takie spotkania odbyły się :
– w dniu 14.07.2017r. nad zbiornikiem wodnym Jaśle w gminie Łączna gdzie zorganizowany był obóz harcerski na którym przebywało 60 dzieci i 6 opiekunów,
– w dniu 17.07.2017r na terenie Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji Rejów w Skarżysku-Kamiennej gdzie wypoczywało ponad 50 dzieci i 5 opiekunów
– w dniu 29.07.2017r podczas festynu rodzinnego „Kultura w Plenerze” zorganizowanego na terenie Szkoły Podstawowej Nr 9 oraz podczas „III Skarżyskiego Pikniku Historycznego” odbywającego się na terenie Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej w których łącznie uczestniczyło ponad 350 dzieci i 50 opiekunów.
„Kręci mnie bezpieczeństwo” to kampania społeczna organizowana pod patronatem Ministra MSWiA pana Mariusza Błaszczaka, której głównym celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem.
Szereg spotkań jakie dotychczas odbyli skarżyscy strażacy z wypoczywającą młodzieżą na wakacjach na terenie naszego powiatu w ramach omawianych akcji i kampanii społecznych mamy nadzieję przełoży się na podniesienie świadomości młodych ludzi na aspekty związane nie tylko z zagrożeniem pożarowym ale ogólnie pojętym bezpieczeństwem. Dzięki czemu wakacyjna przygoda będzie nie tylko bezpiecznym wypoczynkiem ale również lekcją edukacyjną w zakresie zasad właściwego zachowania w różnych sytuacjach, w których możemy się znaleźć.
W drugim miesiącu wakacji również zaplanowano kilka spotkań z młodzieżą, na których funkcjonariusze naszej komendy będą omawiali zagrożenia i uczyli młodzież jak postępować w sytuacjach gdy od ich zachowania może zależeć czyjeś życie lub zdrowie.

 

 

Opracował: st. kpt. Piotr Łojek, KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: st. kpt. Piotr Łojek, KP PSP Skarżysko-Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial