Mariusz Bodo Blog: Radni zdecydowali o zmianach w budżecie.

15 kwietnia odbyła się XLIX Sesja Rady Miasta Skarżysko-Kamienna,  na której zostały podjęte uchwały:

1.  Wprowadzenia zmian w budżecie miasta na 2014 ( głosowanie 17 za. 0 przeciw, 0 wstrzymujących)

2.  Wprowadzenia zmian w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2014-2028 ( głosowanie 17 za. 0 przeciw, 0 wstrzymujących)

3.  Zmiany uchwały Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej nr XXVIII/79/2012 z dnia 13.09.2012 w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Skarżyskiego na realizację zadania inwestycyjnego na drodze powiatowej ( głosowanie 17 za. 0 przeciw, 0 wstrzymujących)

4.  Przejęcia zadań publicznych związanych z utrzymaniem terenów zieleni miejskiej w pasie drogowym dróg powiatowych na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej ( głosowanie 17 za. 0 przeciw, 0 wstrzymujących)

5.  Wyrażenia zgody na oddanie w dzierżawę w trybie bezprzetargowym części nieruchomości, położonej przy ul. Sezamkowej 23, zabudowanej kortami tenisowymi z przeznaczeniem na prowadzenie kortów tenisowych oraz wyrażenia zgody na zabudowę, nadbudowę, przebudowę lub remont ( głosowanie 15za. 0 przeciw, 2 wstrzymujących)

Głównym powodem zwołania sesji w trybie prezydenckim było w prowadzenie do budżetu miasta odzyskanego VAT-u przez firmę Deloitte, chodzi o niebagatelną kwotę 2 079 594zł.

Jest tylko jeden mały szkopuł , trzeba wynajmować międzynarodową firmą doradczą by odzyskać dla samorządu od Państwa Polskiego pieniądze, które się należą i co najciekawsze mimo odzyskania VAT-u Rząd Rzeczypospolitej Polskiej nakazuje gminie zapłacić odsetki wysokości 190 494zł. O co tu chodzi czy jest tu jakaś logika?

Mariusz Bodo

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial