Międzynarodowy Dzień Seniora

Międzynarodowy Dzień Seniora, to święto obchodzone corocznie we wszystkich krajach świata. Jest on ustanowiony dzięki rezolucji ONZ, na rzecz osób starszych w 1982 roku, przez Światowe Zgromadzenie na Temat Osób Starszych.

W Polsce
Ogólnopolska Rada Obchodów Roku Seniorów, w liście otwartym z 24 lutego 1999 roku, zwróciła się z apelem „o podejmowanie działań w środowiskach lokalnych, które przyniosą pomoc i radość seniorom, a także pozwolą im aktywnie włączyć się w życie młodszych pokoleń”. Wtedy to właśnie dopracowano odpowiednie ustawy, aby ustanowić jeden dzień w roku, ku czci tych osób.

Koncert w Skarżysku- Kamiennej

W Miejskim Centrum Kultury im. Leopolda Staffa, zespół wokalno – taneczny pod nazwą Perły z lamusa, w którego skład wchodzą studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zorganizował występ ze wspomnianej okazji. Piękne występy wokalne i taneczne tej grupy, uświetniły całą uroczystość. A urocze stroje artystów, budziły zachwyt każdego widza.

Wyjątkowe recytacje

Oprócz występów wokalnych, członkowie Pereł z lamusa, recytowali okolicznościowe wiersze, które podobały się wszystkim zgromadzonym gościom.

Redakcja Dzień Dobry Skarżysko, dziękuje za zaproszenie na ten koncert pani Halinie Nowak oraz pani Annie Tchórzewskiej i za możliwość wykonywania zdjęć.

 

dzien_seniora2 dzien_seniora4 dzien_seniora5 dzien_seniora6 dzien_seniora8 dzien_seniora9 dzien_seniora10 dzien_seniora11

Ewa Michałowska – Walkiewicz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial