11.2 C
Nowy Jork

Mienie miasta do sprzedaży

Published:

       Decyzja podjęta w sprawie budynku po Gimnazjum Nr 2, nie jest odwracalna. Władze miejskie już jakiś czas temu zadecydowały o sprzedaży budynku położonego w atrakcyjnym miejscu przy ulicy Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej. Przeniesienie Gimnazjum miało właśnie w tym zakresie ukryty cel.

markiewicz_wojciech
Wojciech Markiewicz

      Podczas  sesji rady miejskiej 22.10.2014 temat pozbycia się mienia w interpelacjach poruszył radny Łapaj, który powątpiewał w słuszność podjętej decyzji, jaką podjął prezydent. Radny przedstawił kilka propozycji wykorzystania tego obiektu, ale żadna propozycja nie spotkała się z zainteresowaniem radnych. Żadnych innych propozycji na wykorzystanie budynku szkolnego nikt z radnych nie zgłosił, co oznaczało aprobatę dla przyjętej polityki pozbywania się majątku gminy.

    Moim zdaniem wystąpienie radnego wyglądało na taktyczny sprzeciw obliczony na pokazanie, że prezydent ma opozycję. Zgłoszone propozycje radnego na sesji nie miały sensu. Sesja nie jest od tego żeby rozpatrywać szczegółowo temat. Tematy poważne jak sprzedaż nieruchomości gruntowej wypracowują radni podczas roboczych spotkań w czasie posiedzeń stałych komisji. Natomiast tematy rozpatrywane na posiedzeniu komisji powinny wynikać ze strategii rozwoju miasta.

     Kiedy jednak przyszedł moment podjęcia uchwały, dyskusji nie było? Sądzę, że po jego wystąpieniu został on postawiony w pionie i przywołany do porządku, do zachowania dyscypliny samorządowej. Radni decyzji nie zmienili i uchwałę przyjęli do realizacji.

    Uwarunkowania finansowe mówią, że sprzedaż nieruchomości gruntowej poprawić może słaba kondycję finansową gminy. Na ten temat głos zabrała Pani Agnieszka Schmeidel, w swojej wypowiedzi gminę porównała do przedsiębiorstwa. Mówiła, że pozbywanie się aktywów majątkowych stwarza problemy rozwojowe.

– Moim zdaniem przy braku strategii rozwoju miasta decyzji pochopnych nie należy podejmować.

     Gdy chodzi o prawdę zawartą w działalności Miejskiej Komunikacji Samochodowej pod kierownictwem Bartosza Iskry radny Mariusz Bodo (PiS) poprosił prezydenta Kröniga o sprawozdanie z przebiegu działalności MKS, w zakresie zwolnień, zatrudnienia, wykonania zadań statutowych, rozliczenia spraw finansowych w okresie prezesury MKS Bartosza Iskry.

Wojciech Markiewicz

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img