23.3 C
Nowy Jork

Mieszkanie Plus

Published:

List intencyjny na budowę mieszkań w Sandomierzu w ramach rządowego programu „Mieszkanie plus” podpisano w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Uroczystości przewodniczyła wojewoda Agata Wojtyszek, pod listem podpisali się burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski i członek zarządu BGK Nieruchomości S.A. Grzegorz Muszyński.

Około 250 mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności może wkrótce powstać w Sandomierzu. To kolejne po Kielcach miasto z województwa świętokrzyskiego, które dołączyło do rządowego programu Mieszkanie Plus. Łącznie w regionie może powstać ponad 450 mieszkań. – Rozwój dostępnego cenowo budownictwa mieszkaniowego, opartego na zasadach rynkowych, to w naszym województwie absolutny priorytet – podkreśliła Agata Wojtyszek.

Zdaniem wojewody, Mieszkanie Plus jest kolejnym po Rodzinie 500 Plus kompleksowym wsparciem dla polskich rodzin. Dzięki programowi, młodzi ludzie będą mogli bezpiecznie planować swoją przyszłość – zarówno w obszarze rodzinnym, jak i zawodowym. Stąd aktywność świętokrzyskiego urzędu wojewódzkiego w promowaniu programu w gminach zlokalizowanych na terenie województwa. – Cieszę się, że z tej znakomitej inicjatywy, jaką jest program Mieszkanie Plus. Skorzystają z niego mieszkańcy regionu świętokrzyskiego – powiedziała Agata Wojtyszek. – Dane statystyczne pokazują, jak istotnym problemem, koniecznym do szybkiej poprawy, jest rozwój budownictwa w Polsce, także w naszym województwie. Dlatego jako wojewoda świętokrzyski aktywnie włączyłam się w działania zmierzające do realizacji założeń programu Mieszkanie Plus – dodała.

W samym Sandomierzu na lokale komunalne czeka ponad 280 rodzin. Aby sprostać temu wyzwaniu, niezbędne jest powiększenie obecnego zasobu mieszkań komunalnych i socjalnych o około jedną trzecią. Komercyjna część programu Mieszkanie Plus, realizowana przez BGK Nieruchomości jest kierowana do osób o umiarkowanych, ale stabilnych dochodach i będzie stanowiła istotne wzmocnienie lokalnego rynku mieszkaniowego. – Budowa zakładanej w liście intencyjnym liczby mieszkań znacznie poprawi sytuację osób oczekujących na lokale w Sandomierzu – stwierdził Marek Bronkowski, burmistrz Sandomierza. Jego zdaniem będzie to także wyraźny impuls proinwestycyjny i realne wsparcie dla osób, które przyjeżdżają do Sandomierza z różnych stron Polski i podejmują tu pracę w stale rozwijających się zakładach przemysłowych i centrach usługowych.

Budowę mieszkań sfinansuje fundusz zarządzany przez BGK Nieruchomości S.A na dwóch wytypowanych przez miasto Sandomierz działkach. Przed zawarciem ostatecznej umowy inwestycyjnej i rozpoczęciem budowy obie nieruchomości zostaną poddane gruntownym analizom ekonomicznym i prawnym. – W programie Mieszkanie Plus stawiamy na innowacyjne pomysły konstruktorskie i rozwiązania technologiczne, które zapewnią wysoką jakość budynków przy stosunkowo niskim koszcie budowy – podkreślił Grzegorz Muszyński, członek zarządu BGK Nieruchomości S.A. – Pod względem technicznym i urbanistycznym, nasze inwestycje będą przyjazne rodzinom i lokalnym społecznościom,  a koszt budowy pozwoli zaoferować czynsz dostępny także dla osób słabiej uposażonych – dodał.

Dzięki zaangażowaniu jednostek samorządu terytorialnego, a także instytucji rządowych, w tym urzędów wojewódzkich, program Mieszkanie Plus dysponuje potencjałem budowy około 60 tys. nowoczesnych mieszkań czynszowych w ponad 70 miastach w całej Polsce. Budowa pierwszych mieszkań ruszyła w grudniu ub.r. w Białej Podlaskiej i Jarocinie. W uroczystości podpisania listów intencyjnych uczestniczył poseł na Sejm RP Marek Kwitek.

Wojewoda Agata Wojtyszek, wicewojewoda Andrzej Bętkowski, członek zarządu BGK Nieruchomości S.A. Grzegorz Muszyński oraz świętokrzyscy parlamentarzyści spotkali się także z przedstawicielami samorządów. Rozmawiano o założeniach rządowego programu Mieszkanie Plus.

źródło:www.kielce.uw.gov.pl

Mariusz Bodo
Mariusz Bodo
Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Related articles

Recent articles

spot_img