Milion na stypendia

Fundacja „Daj Szansę” zaprasza na 43.koncert charytatywny „MILION NA STYPENDIA”, który odbędzie się 27.10.2018 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Podczas koncertu wystąpią znakomici artyści muzyki klasycznej oraz polskie gwiazdy scen operowo-operetkowych, które zaprezentują m.in. widowisko koncertowe w stylu włoskim – „O sole mio…”. Jak zaznacza prezes Fundacji „Daj Szansę” Joanna Wężyk Fundacja od początku swojego istnienia pozyskała na stypendia już milion złotych. Jest to kwota, dzięki której „Daj Szansę” w ciągu 18 lat swojej działalności umożliwiła wspólnie z darczyńcami start w lepszą przyszłość 600 młodym ludziom z terenu powiatu skarżyskiego.

Stypendyści o Fundacji „Daj Szansę”

Fundacji „Daj Szansę” zawdzięczam bardzo wiele w swoim życiu, gdyż ona umożliwiła mi start. Zawsze chciałem być muzykiem, ale w pewnym momencie moja rodzina i ja zetknęliśmy się z dość ciężkim problemem, bo nie było po prostu z czego finansować mojej edukacji. To były lata kiedy rozpocząłem naukę w Krakowie. Fundacja „Daj Szansę” wspierała mnie przez wiele lat potem i gdyby nie ona, nie byłoby szans żebym ja tam został. Ona dała mi możliwość zetknięcia się z innym zupełnie środowiskiem kulturalnym, z zupełnie innym obszarem wiedzy, z której starałem się skwapliwie korzystać. No i dzięki temu dziś mogę powiedzieć, że ta Fundacja rzeczywiście dała mi szansę, a ja staram się tę szansę wciąż wykorzystywać.

Ireneusz Boczek – pianista, kompozytor, aranżer

 

Kontakt z Fundacją dał mi ogromne wsparcie, zwiększył możliwości rozwoju, pozwolił uwierzyć w to, że nie istnieją rzeczy niemożliwe, a każdy z nas zasługuje na to, aby otrzymać swoją szansę.

Ewelina Podlewska

Młodszy Specjalista ds. Procesów Finansowo-Księgowych dla klienta amerykańskiego w firmie Capgemini

Dla mnie stypendium z programu „Żaczek”, jak doskonale określa to nazwa Fundacji, było szansą na spełnienie marzeń, rozwijanie swoich pasji oraz mobilizacją do działania i walki o lepsze jutro. Jako dziecko miałam jedno marzenie- zostać lekarzem. Wiedziałam, że czeka mnie długa i trudna droga do celu. Dziś z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że dzięki wsparciu Fundacji była ona łatwiejsza.

Zachęcam każdego, kto chce wesprzeć działania Fundacji do przekazywania środków pieniężnych na wsparcie dla zdolnej młodzieży. Każda złotówka ma ogromną siłę, a stypendium może zmienić czyjeś życie, tak jak zmieniło moje. Wierzę, że dobro okazane drugiemu człowiekowi powraca, a inwestycja w stypendystów pozwoli zyskać naszemu społeczeństwu wspaniałych fachowców. Inwestując w młodych zdolnych, inwestujemy w lepszą przyszłość.

Monika Kowalik – lekarz stażysta

The following two tabs change content below.

Może Ci się również spodoba

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial