Upadłość Spółdzielni Mieszkaniowej i koniec obecnego Prezydenta?

Na temat sytuacji w Spółdzielni Mieszkaniowej w Skarżysku-Kamiennej pisaliśmy już na łamach naszego portalu na początku tego roku. Przewidywaliśmy wtedy, że grozi jej upadłość jeśli Zarząd Spółdzielni nie odzyska płynności finansowej. Prezes Spółdzielni podniósł wielkie larum, wydał oświadczenie, że to co napisaliśmy jest wierutną nieprawdą i generalnie rozmijamy się z prawdą. Dziś nasza redakcja otrzymała komunikat Spółki Celsium. W kontekście nowego sezonu grzewczego treść komunikatu jest porażająca.

KOMUNIKAT PRASOWY

DLA MIESZKAŃCÓW BUDYNKÓW SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ

Szanowni Państwo,

Informujemy Państwa, że obecne zadłużenie Spółdzielni Mieszkaniowej wobec Celsium wynosi blisko 3 miliony złotych. Niezapłacone faktury za dostawę energii cieplnej sięgają lutego 2018 roku. W lipcu poinformowaliśmy Zarząd Spółdzielni o zamiarze wstrzymania dostaw ciepła do obiektów Spółdzielni Mieszkaniowej. Jednocześnie wyznaczyliśmy dodatkowy termin do zapłaty zaległości i wezwaliśmy do ich zapłaty. Ze względu na wysoki poziom należności, podjęliśmy trudną dla nas decyzję o odmowie uruchomienia sezonu grzewczego w obiektach Spółdzielni Mieszkaniowej. Nie możemy dopuścić do dalszego wzrostu zadłużenia, co może zagrozić płynności naszej spółki.

Aby skutki obecnej sytuacji były jak najmniej dotkliwe dla mieszkańców, w okresie przejściowym, do czasu spłaty zadłużenia będziemy dostarczać energię cieplną o obniżonych parametrach. W związku z tym, w obiektach należących do Spółdzielni Mieszkaniowej będą występowały niedogrzania mieszkań. Sytuacja poprawi się dopiero po spłacie zaległych faktur. Jeżeli zadłużenie Spółdzielni Mieszkaniowej mimo wszystko będzie rosnąć, dostawy ciepła mogą zostać całkowicie wstrzymane. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Zarząd Celsium

Można by odnieść wrażenie, że Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej to kompletni ignoranci. Jednak przyjrzeć się bliżej tej sytuacji, wydaje się, że jest w tym głębsze dno! Jak się dowiedziała nasza redakcja Zarząd Spółki Celsium kilkakrotnie proponował Spółdzielni Mieszkaniowej szereg rozwiązań pozwalających jej utrzymanie płynności finansowej. Dlaczego zatem z tego nie skorzystano? Może chodzi o olbrzymi majątek, który jest w posiadaniu Spółdzielni Mieszkaniowej. W przypadku jej upadłości majątek ten przejmą wierzyciele. I tu jest klucz do rozwiązania tej zagadkowej sytuacji. Spółdzielnia Mieszkaniowa jak do tej pory zawsze miała swe przedstawicielstwo w Radzie Miasta. W tych wyborach również można zauważyć wielu jej „zwolenników” na listach lokalnych komitetów wyborczych. Pytanie czemu ma to służyć. Czy przypadkiem nie ma być to swego rodzaju parasol ochronnym nad Spółdzielnią. W Radzie Nadzorczej Spółki Celsium zasiada przedstawicielka Prezydenta Miasta, która doskonale wiedziała jaka jest sytuacja w Spółdzielni Mieszkaniowej. Pytanie czy Prezydent też wiedział o tej sytuacji? Czy wiedział i nie zareagował? Czyżby za nic miał los mieszkańców zasobów SM? A może wiedział? Nie wątpliwie będzie potrzebne jego oświadczenie w tej sprawie gdyż dotyczy wielu tysięcy mieszkańców Skarżyska-Kamiennej. Poniżej linki do naszych poprzednich materiałów w tej sprawie. Sprawie bulwersującej opinię publiczną.

 https://ddsk.pl/spoldzielnia-mieszkaniowa-przed-sadem/,

https://ddsk.pl/lokatorzy-gorszego-sortu-spoldzielni-mieszkaniowej/,

Wspólnoty mieszkaniowe czy Spółdzielnia

The following two tabs change content below.

Grzegorz Małkus

Grzegorz Małkus, Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, studia podyplomowe: Zarządzanie Nowoczesną Szkołą - Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Organizacja Pomocy Specjalnej - UJ, Sport Osób Niepełnosprawnych - AWF w Warszawie, Jakość Stanowienia Prawa - Uniwersytet Warszawski.

Ostatnie wpisy Grzegorz Małkus (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial