Mistrzowie województwa

 

W środę 05.09.2018 na strzelnicy KWP  w Kielcach oraz na terenie przyległego Stadionu Leśnego odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Obronne klas mundurowych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorem zawodów był Wojewódzki Sztab Wojskowy oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach, a głównym celem wyłonienie najlepszej szkoły ponadgimnazjalnej, która będzie reprezentować województwo świętokrzyskie w IV Centralnym Zlocie Klas Mundurowych  Żagań 2018.

W zawodach brało udział 9 drużyn, min z Kielc, Skarżyska, Końskich, Opatowa, Sandomierza, Staszowa, Wodzisławia i Ostrowca Świętokrzyskiego.  Rywalizacja toczyła się w 4 konkurencjach;

1. Bieg zespołowy na dystansie 3000 m z pokonaniem przeszkód-wykonaniem na punktach kontrolnych określonych zadań, tj:

PK 1-ewakuacja poszkodowanych z pola walki na dystansie 100m,

PK 2-przenoszenie skrzynek z amunicją na dystansie 50 m,

PK 3-przepchnięcie samochodu wojskowego średniej ładowności (STAR 944)na dystansie 30m

2. Strzelanie z karabinka sportowego  5,6 mm kbks w postawie leżąc do tarczy o wymiarach 154,4/112,4 mm z odległości 50m.

3.Składanie i rozkładanie karabinka 7,62 mm kbk AK na czas.

4.Rzut granatem RG-42 do celu z odległości 20 m.

Uczestnicy zawodów stanęli więc przed niełatwym wyzwaniem. Trzeba było wykazać się nie tylko kondycją fizyczną, wytrzymałością czy siłą, ale też dużą wiedzą i szeregiem umiejętności, jak choćby precyzja czy opanowanie. Dlatego też zawodnicy w pocie czoła starali się sprostać zadaniom. Największymi umiejętnościami, wytrzymałością, poświęceniem, wolą działania i dzielnym znoszeniem niewygód zaznaczyła się drużyna innowacji wojskowej Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych, która po zaciętej i morderczej walce uzyskała I miejsce oraz awans znaczną przewagą punktów i to ona będzie reprezentować województwo na szczeblu centralnym.

Skład zwycięskiej drużyny : Mateusz Piasecki, Kacper Kowalik, Konrad Zgrzebnicki, Damian Winiarski, Karol Płatek, Grzegorz Caban, Kamil Gołąbek, Patryk Rusek, Kamil Gubiec, Mateusz Niewczas, nauczyciel ZSTM Jarosław Sosnowski.

Nagrody wręczał Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach płk Jarosław Molisak.

       A oto końcowe wyniki:

1miejsce  ZSTM Skarżysko-Kamienna  36pkt/40

2 miejsce Zespół Szkół Mechanicznych  Kielce  30pkt/40

3 miejsce Zespół Doskonalenia Zawodowego Kielce   28pkt/40

The following two tabs change content below.

Możesz również polubić…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial