16.4 C
Nowy Jork

Młodzi piłkarze Celsium Skarżysko otarli się o grę na Stadionie Narodowym

Published:

Finały województwa świętokrzyskiego XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”zostały rozegrane 1-2 kwietnia na obiekcie GOKSiR-u w Nowinach.

Zmagania dzieci były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz kibice piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły najmłodsze dzieci U-8 i U-10, a drugiego zostały wyłonione najlepsze drużyny w kategorii U-12.

01.04.2016 FINAL SWIETOKRZYSKI XVI EDYCJI TURNIEJU - Z PODWORKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU - U-8 I U-10

Wśród chłopców, triumfatorami kategorii U-12 została niespodziewanie drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim. W dramatycznym finałowym meczu, pokonali oni 3:1 Uczniowski Klub Sportowy Celsium Skarżysko-Kamienna. Najlepszym bramkarzem w tej kategorii wiekowej został uznany Igor Duda z UKS Celsium Skarżysko Kam.

Jednym z celów Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest wyłanianie piłkarskich talentów, dlatego trenerzy drużyn, które wygrały finały wojewódzkie mogą dobrać do swojego podstawowego składu po 2 wyróżniających się zawodników z przegrany zespołów. W finale ogólnopolskim rywalizować będą reprezentacje poszczególnych województw.

Zwycięzcy finałów wojewódzkich w kategorii U-10 i U-12 zagrają w finale ogólnopolskim, który już po raz trzeci rozegrany zostanie w Warszawie w dniach 30 kwietnia – 2 maja. Najlepsze drużyny XVI edycji poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym bezpośrednio przed Finałem Pucharu Polski. Nagrodą Główną XVI edycji jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na mecz Polska-Holandia rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku, a także spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski. Natomiast w kategorii U-8 rywalizacja o Puchar Tymbarku, zakończyła się właśnie na poziomie wojewódzkim.

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img