Muzeum zaprasza na zajęcia warsztatowe

Muzea stają się przestrzenią współczesnej edukacji, nieformalnym miejscem zdobywania wiedzy, wrażeń           i doświadczeń. Odpowiadając na społeczne zapotrzebowanie, którego nie może wypełnić edukacja formalna, przygotowaliśmy nowy program edukacyjny dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.

Zależy nam bardzo żeby powstała ścisła współpraca pomiędzy muzeum a placówkami edukacyjnymi. Chcemy wspierać nauczycieli w realizacji planów nauczania, przyjmując jednak nowatorskie metody, na które pozwala nam aranżacja naszej przestrzeni. Muzeum, jak żadne inne miejsce, może służyć naukowemu poznaniu, przeżyciom, internalizacji wartości wyższych, kształtowaniu kultury człowieka. Muzea są przestrzeniami otwartej edukacji, które swoje kompleksowe działania, interaktywne wystawy, zabawy i gry tematyczne kierują do dzieci i młodzieży. Udział naszej instytucji w edukacji społeczności wydaje się dzisiaj ukonstytuowany i wpisany w misję muzeum, jako miejsca spotkania, dialogu, forum edukacji i rozrywki „nowej jakości”.

Zapraszamy serdecznie przedstawicieli Państwa Placówki na spotkanie w dniu 29 września 2017 r. na godzinę 13.00

Wyjaśnimy Państwu szczegółowo programy, pokażemy jak wygląda metodyka w wybranych warsztatach, przedstawimy możliwości naszego muzeum. Zobaczycie Państwo również, jak od strony praktycznej będą te zajęcia wyglądały.

 

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial