28.3 C
Nowy Jork

Na wystawie kwiatów-DDSK w Siegen

Published:

Klub Pań z regionu świętokrzyskiego, zaprosił portal DDSK do niemieckiego miasta Siegen, na wystawę kwiatów. Były tam prezentowane hodowle tych pięknych roślin, ściągniętych z różnych zakątków starego kontynentu.

 Barwne peonie

Najpiękniej prezentowały się hodowle kwiatów przywiezionych z polskiej Krainy Wielkich Jezior. Pokazywane tam były małe sadzonki tych roślin, jak też i dorodne rośliny, które udało się wyhodować kilku grupom hodowców roślin ogrodowych. Do tych najpiękniejszych, należały kolorowe peonie, zwane potocznie mozaikami.

Niebieskie hortensje

Uroczymi kwiatami, były także przywiezione z Holandii niebieskie hortensje, często zwane przez hodowców oczkami. Piękne kwiaty nie tylko ogrodowe, ale też i hodowane w doniczkach, potrafiły zachwycić każdą osobę na zorganizowanej w Siegen wystawie.

Białe pulcheryje

Najwięcej zamówień na swoją uprawę, zebrali hodowcy francuscy, którzy pokazywali na niemieckiej wystawie białe krzewinki, nazwane pulcheryjami. Są to śnieżnobiałe kwiaty, o drobnej strukturze, których zapach i woń, zachwycają każdą osobę.

Redakcja DDSK oddała swój głos na kwiaty przywiezione przez hodowców polskich, gdyż tylko polskie kwiaty, potrafią chwycić za serce oglądające je osoby.

 

Ewa Michałowska – Walkiewicz

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img