Nagrody według Kroniga

Rozwiązania przyjęte przez poszczególne urzędy w zakresie kryteriów podziału i przyznawania nagród mają bardzo zróżnicowany poziom szczegółowości – zawierają ogólne zapisy lub uszczegółowiony katalog kryteriów. A jak wygląda to u nas w naszym Urzędzie Miasta Skarżysko-Kamienna.

Jak pokazuje wykres prawie wszyscy pracownicy 2016 roku otrzymali nagrody. Jednak pod względem wielkości w kwotach występują olbrzymie dysproporcje. Większość pracowników otrzymało nagrody wysokości 348zł netto. Zastanawiające jest przyznanie prawie 4 krotnie większej nagrody dla konserwatorów, którzy otrzymali nagrodę na poziomie sekretarza miasta. Choć można by przyjąć zasadę, że pracują ciężej bo fizycznie, ale czy jest to dobre podejście? Dalsze dysproporcje są już szokujące. Prezydent dla swojej asystentki przyznał nagrodę wysokości 4110 zł netto . To już prawie 12 razy więcej niż większość pracowników urzędu. Czym takim Pani asystent się wykazała, że nagrodzona została, aż tak sowicie. Czy lepiej pracuje niż urzędnik z 20 letnim stażem? Przyznanie zastępcom prezydenta nagrody na poziomie 9896 zł netto to już znaczna przesada ( ponad 28 krotnie więcej niż większość pracowników). Zarówno jeden i drugi otrzymują już wysokie wynagrodzenie. Dlaczego więc są tak hojnie nagradzani? Co do Pani skarbnik gdy zobaczyłem tą liczę oniemiałem 16 864 zł netto !!!! Prawie 50 razy więcej niż pracownicy urzędu. Mimo, że uważam Panią skarbnik za dobrego pracownika, to takie nagradzanie jest niedopuszczalne. Czy Pani skarbnik wykonuje pracę 50 osób?

A jak prezydent nagradzał w 2017?

W roku 2017 prezydent już nie nagrodził wszystkich pracowników, raptem nagrody otrzymało 19 urzędników + śmietanka. Ciekawy jest fakt, że nowy asystent już po trzech miesiącach pracy został nagrodzony kwotą 2926zł netto. Co na to maja powiedzieć urzędnicy z 20-30 letnim stażem? Tym razem Pani sekretarz została bardziej doceniona niż 2016 roku i otrzymała nagrodę 3483zł. Co do zastępców prezydenta i Pani skarbnik na ten raz dostali po równo 8640zł netto.

Sumując nagrody tylko zastępców prezydenta, Pani Skarbnik oraz asystentów dało by nam to nagrody dla 201 urzędników w kwocie 348zł. Oceniając nagradzanie przez Konrada Kroniga można by stwierdzić, gdyby urząd był jego własnością, no cóż ma do tego prawo. Prezydent jest tylko gospodarzem miasta wybranym przez mieszkańców, który w ich imieniu podejmuje decyzje. Niedługo jego praca na tym stanowisku zostanie oceniona. Czy również otrzyma wysoka nagrodę czy może naganę?

Na koniec wykres co do zmian w zatrudnieniu urzędzie miasta

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial