NAKRĘTKOWA POMOC W SKARŻYSKIM HUFCU PRACY

27 marca zakończyła się w skarżyskim Hufcu Pracy kolejna, tym razem „nakrętkowa” akcja.  Inicjatorką przedsięwzięcia była uczestniczka OHP Angelika Lisowska.

W czasie ferii zimowych Angelika przeczytała na OLX ogłoszenie mamy 17-letniego Mateusza, która prosiła o pomoc w zbieraniu nakrętek. Zaintrygowana zadzwoniła pod wskazany numer. Okazało się, że Mateusz urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową  i wodogłowiem. Jego wielkim problemem jest wadliwy kręgosłup. W obecnej chwili chłopiec potrzebuje kompleksowej, specjalistycznej rehabilitacji. Poruszona historią swojego rówieśnika uczestniczka OHP postanowiła mu pomóc. Skontaktowała się z kadrą Hufca Pracy i przy wsparciu wychowawców podjęła działania. Punktem zbiórki nakrętek została siedziba skarżyskiego OHP. W przeciągu miesiąca zebrano około 30 kg nakrętek.

W piątek 24 marca Angelika zadzwoniła do matki Mateusza i poinformowała ją o zakończeniu zbiórki. Ustaliły termin odbioru na poniedziałek 27 marca. Pani Justyna przyjechała wraz z chorym synem pod budynek OHP i tam nastąpiło przekazanie zebranych nakrętek.

Po krótkiej rozmowie z Mateuszem i jego mamą Angelika poinformowała kadrę Hufca, że zamierza dalej prowadzić akcję, by wesprzeć chorego rówieśnika. Nakrętki zbierane będą w siedzibie Hufca Pracy przy Pl. Floriańskim 1, pok. 314-315 w godzinach 7.45-15.45.

 

Fot. 1. Angelika Lisowska – organizatorka „nakrętkowej” akcji.

Fot. 2 – 4. Mateusz i jego mama w trakcie odbierania nakrętek.

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial