28.3 C
Nowy Jork

NAKRĘTKOWA POMOC W SKARŻYSKIM HUFCU PRACY

Published:

27 marca zakończyła się w skarżyskim Hufcu Pracy kolejna, tym razem „nakrętkowa” akcja.  Inicjatorką przedsięwzięcia była uczestniczka OHP Angelika Lisowska.

W czasie ferii zimowych Angelika przeczytała na OLX ogłoszenie mamy 17-letniego Mateusza, która prosiła o pomoc w zbieraniu nakrętek. Zaintrygowana zadzwoniła pod wskazany numer. Okazało się, że Mateusz urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową  i wodogłowiem. Jego wielkim problemem jest wadliwy kręgosłup. W obecnej chwili chłopiec potrzebuje kompleksowej, specjalistycznej rehabilitacji. Poruszona historią swojego rówieśnika uczestniczka OHP postanowiła mu pomóc. Skontaktowała się z kadrą Hufca Pracy i przy wsparciu wychowawców podjęła działania. Punktem zbiórki nakrętek została siedziba skarżyskiego OHP. W przeciągu miesiąca zebrano około 30 kg nakrętek.

W piątek 24 marca Angelika zadzwoniła do matki Mateusza i poinformowała ją o zakończeniu zbiórki. Ustaliły termin odbioru na poniedziałek 27 marca. Pani Justyna przyjechała wraz z chorym synem pod budynek OHP i tam nastąpiło przekazanie zebranych nakrętek.

Po krótkiej rozmowie z Mateuszem i jego mamą Angelika poinformowała kadrę Hufca, że zamierza dalej prowadzić akcję, by wesprzeć chorego rówieśnika. Nakrętki zbierane będą w siedzibie Hufca Pracy przy Pl. Floriańskim 1, pok. 314-315 w godzinach 7.45-15.45.

 

Fot. 1. Angelika Lisowska – organizatorka „nakrętkowej” akcji.

Fot. 2 – 4. Mateusz i jego mama w trakcie odbierania nakrętek.

Mariusz Bodo
Mariusz Bodo
Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Related articles

Recent articles

spot_img