Nasze Spółki cz II – MKS

Mija trzy lata rządów obecnego prezydenta, dlatego postanowiliśmy sprawdzić jak za jego kadencji radzą sobie spółki gminne.

Przedstawiliśmy dla porównania kluczowe dane za pomocą wykresów. Co z nich wynika.

Ten wykres pokazuje praktycznie wszystko. Odsłania nieudolne rządzenie spółką przez obecnego prezesa Bartosza Iskrę. Przypomnijmy prezes zlikwidował kursy do gmin ościennych. Tym samym zmniejszył koszty. Jak pokażą kolejne diagramy dopłata dla MKS z roku na rok jest coraz większa, a mimo wszystko spółka jest w coraz to gorszej kondycji. Dla porównania nielubiany przez prezydenta poprzedni prezes Pan Marek Gajewski mimo niższej dopłaty od gminy zakończył rok 2014 ze stratą niespełna 300tys. zł. Ciekawostką jest też fakt pojawienia się informacji od prezydenta i prezesa, że w roku 2016 spółka osiągnęła zysk na poziomie 390tys zł, okazało się, że sprawozdanie finansowe było wadliwie sporządzone i po korekcie wyszło na jaw, że spółka osiągnęła 2016r stratę ponad 1,4 miliona zł. Dla potwierdzenia uchwała.

 

Przypomnijmy trochę faktów. W spółce zatrudnienie znaleźli radni Rafał Lewandowski i Grzegorz Wiśniewski na stanowiskach zastępców dyrektora z wynagrodzeniem ponad 6 tys. zł. Obecnie Rafał Lewandowski pracuje w innej spółce tj. MPWiK. Do pracy przyjęto również bliską znajomą Pana Prezydenta Panią Sylwię Serek. Dostała wynagrodzenie średnio o 1500zł większe niż dotychczasowi pracownicy z dużymi kwalifikacjami i dużym stażem pracy. Pani Sylwia otrzymała wynagrodzenie w wysokości 4451zł gdy jej poprzednik zwolniony z przyczyn ekonomicznych zarabiał 3200zł i posiadał ponad 30 letni staż pracy ( Pani Sylwia już nie pracuje w spółce).  Pozostali nowi pracownicy dostali wynagrodzenie średnio o 1000zł większe niż dotychczasowi pracownicy spółki. W spółce zatrudniono na umowę zlecenie za kwotę  ponad 10 000 zł  Pana Jacka Kurpetę, który odpowiedzialny był za promowanie i poprawę wizerunku MKS.  Prezes Pan Bartosz Iskra otrzymał wynagrodzenie na początek w wysokości 9950zł gdy jego poprzednik otrzymywał wynagrodzenie wysokości 8500zł . Nie można też zapomnieć o zatrudnieniu doradcy w osobie Pana Mariusza Goraja, co kosztowało spółkę 120 000zł. Usługi na umowę zlecenia dla spółki wykonywał również brat radnego Tomasz Ciok. W roku 2015 zatrudniono w spółce 17 osób.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial