Naukobus wrota do świata nauki

Tylko w poniedziałek 6 sierpnia w Miejskim Centrum Kultury ponad 350 osób miało okazję zwiedzić interaktywną wystawę “Nauka dla Ciebie”. Projekt skierowany jest do uczniów, nauczycieli i rodziców i ma za zadanie zrozumieć powstawanie wielu zjawisk przyrodniczych, praw fizyki czy budowy anatomicznej człowieka, które nie możemy dostrzegać gołym okiem.
Wystawa składa się 18 -u interaktywnych stanowisk, wyposażonych w eksponaty, którymi mogą operować sami zwiedzający. W poznawaniu tych zjawisk pomagają młodzi naukowcy, studenci nauk ścisłych jak fizyka, biologia, matematyka czy chemia. Cały otaczający nas świat składa się z setek tysięcy zjawisk, dzięki którym żyjemy i możemy czerpać z bogactwa urządzonego nam świata. W zasadzie rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, jak skomplikowany jest ten nasz świat. Wystawa “Nauka dla Ciebie” jest namiastką w poznaniu tych praw i zjawisk.
Wystawa Centrum Nauki Kopernik została dofinansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Do Skarżyska-Kamiennej dotarła dzięki Fundacji Dla Dobra Skarżyska-Kamiennej, pani Anny Jóźwik, pana Mariusza Bodo i pani dyrektor Miejskiego Centrum Kultury. W planie jest we wrześniu kolejna taka atrakcja, a mianowicie PLANETOBUS.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial