Nie przestrzegali zakazów

Pierwszy słoneczny weekend kwietnia upłynął w powiecie skarżyskim pod znakiem niemalże pustych ulic, skwerów i miejsc, które chętnie na co dzień odwiedzają mieszkańcy. Większość skarżyszczan stosowała się do zakazów obowiązujących w walce w epidemią koronawirusa. Niestety miejscowi policjanci odnotowali także kilkanaście przypadków nieodpowiedzialności. Sprawcy łamania prawa zostali ukarani mandatami.

Zdecydowana większość mieszkańców powiatu zastosowała się do zaleceń, i poza niezbędnymi sytuacjami pozostała w miniony weekend w swoich mieszkaniach. Niestety w beczce miodu nie zabrakło także łyżeczki dziegciu. Skarżyscy stróże prawa odnotowali kilkanaście przypadków braku rozwagi i braku odpowiedzialności. Negatywnym przykładem błysnęli m.in. czterej mieszkańcy Suchedniowa, którzy spotkali się w niedzielę w celach towarzyskich. Na pochwałę nie zasługuje również para, która urządziła sobie randkę nad zalewem w Skarżysku. 19-latka i jej 23-letni adorator podobnie jak pozostali, ukarani zostali mandatami. Taki sam los spotkał miejscowego 38-latka. Mężczyzna postanowił pójść na stację paliw po zakup alkoholu.

Łącznie w miniony weekend funkcjonariusze wystawili 19 mandatów na kwotę przeszło 6000 złotych.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i prosimy o pozostanie w domu.  Od naszej odpowiedzialnej postawy zależeć może życie i zdrowie naszych bliskich i nas samych!!!

Opr. JG

źródło: KPP Skarżysko – Kamienna

The following two tabs change content below.

Może Ci się również spodoba

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial