Nielegalne wyścigi

Funkcjonariusze ze skarżyskiej drogówki w nocy z piątku na sobotę prowadzili działania wymierzone w amatorów nielegalnych wyścigów samochodowych ulicami miasta. Łącznie policjanci skontrolowali 45 pojazdów i za przewinienia w ruchu drogowym nałożyli 23 mandaty karne. 10 kierowców pożegnało się z dowodami rejestracyjnymi z powodu złego stanu technicznego aut.

Od niedawna stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w  Skarżysku – Kamiennej otrzymywali sygnały, że na jednej z lokalnych ulic organizowane są wyścigi samochodowe. W piątkowy wieczór i noc prowadzili działania, w trakcie których skupili swą uwagę właśnie na ten nielegalny proceder. Podczas służby policjanci skontrolowali 45 pojazdów i nałożyli na kierowców 23 mandaty karne. Ponadto zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych ze względu na zły stan techniczny aut.

Przypominamy, że organizowanie i prowadzenie wyścigów samochodowych jest możliwe tylko na specjalnie przygotowanych do tego torach wyścigowych. Ściganie się w innych miejscach jest bardzo nieodpowiedzialne, niedopuszczalne i stanowi poważne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Policjanci będą z całą stanowczością reagować na podobne zachowania i surowo je piętnować.

Opr. JG

źródło: KPP w Skarżysku – Kamiennej

The following two tabs change content below.

Możesz również polubić…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial