Nietrzeźwy kierowca z narkotykami

Skarżyscy policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca miasta podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto w trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli w aucie kilka porcji amfetaminy. Za to przestępstwo zatrzymanemu może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj na jednej z ulic miasta policjanci z Wydziału Kryminalnego skarżyskiej komendy zatrzymali do kontroli osobowego fiata. Funkcjonariusze podejrzewali, że 36-letni kierowca tego samochodu może posiadać przy sobie zabronione substancje.  Podejrzenia policjantów potwierdziły się. W trakcie sprawdzania wnętrza auta kryminalni znaleźli zawiniątko aluminiowe z biały proszkiem, wstępnie sklasyfikowanym jako amfetamina. Ponadto okazało się, że 36-latek jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie kierowcy.

36-latek trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz posiadanie narkotyków może mu grozić kara nawet 3 lat więzienia oraz minimum trzy letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial