22.1 C
Nowy Jork

Nowe Horyzonty uczestników O.H.P. w Skarżysku

Published:

20 marca br. szesnastoosobowa grupa młodzieży z Ochotniczego Hufca Pracy w Skarżysku-Kamiennej wróciła z trzytygodniowych praktyk zawodowych w Anglii. Dzięki projektowi „Poszerzamy wiedzę i horyzonty – praktyki zawodowe w Wielkiej Brytanii” z Erazmus + uczestnicy OHP wyjechali do miasta Stafford, gdzie odbywali praktyki w zawodach kucharz i mechanik pojazdów samochodowych.

ohp_skarzysko_anglia

   Opiekę nad młodzieżą sprawował ze strony OHP wychowawca Ireneusz Kasprzyk oraz Jolanta Domagalska nauczyciel anglista z Zespołu Szkół Samochodowo-Usługowych w Skarżysku-Kam. Młodzież podczas pobytu na praktykach w hotelach i zakładach mechaniki pojazdowej miała okazję do weryfikacji wiedzy teoretycznej zdobytej w Polsce w ramach nauki zawodów. Grupa kucharzy zapoznała się ze specyfiką kuchni angielskiej, z procedurami sporządzania potraw regionalnych i narodowych, technikami kulinarnymi oraz organizacją pracy w zakładach gastronomicznych Wielkiej Brytanii, zaś grupa mechaników zdobyła wiedzę z zakresu podstaw konstrukcji maszyn i technologii napraw pojazdów samochodowych.

ohp_skarzysko_anglia2

Skarżyska młodzież nie tylko pogłębiała i zdobywała nową wiedzę praktyczną, ale również poznawała kulturę i codzienne życie mieszkańców Wielkiej Brytanii oraz ćwiczyła umiejętność posługiwania się językiem angielskim, poznając jednocześnie słownictwo zawodowe.

6 marca grupa wzięła udział w objazdowej wycieczce po Walii. Pierwszym przystankiem była miejscowość Barmouth, gdzie spacerując po plaży, można było równocześnie podziwiać pokryte śniegiem szczyty gór. Następnie młodzież zwiedziła ogród botaniczny w miejscowości Portmerian. Kolejnym etapem podróży były zamki i mury obronne w Caernarfon i Conwy.

KODAK FUN SAVER Digital Camera

W niedzielę 14 marca młodzież odbyła wycieczkę do Liverpoolu, gdzie obejrzała Doki Alberta. Podczas spaceru wzdłuż nadbrzeża uwagę młodzieży zwróciły ogromne statki wpływające do portu. Następnie wyruszono do muzeum poświęconego legendarnej brytyjskiej grupie The Beatles, pochodzącej właśnie z tego miasta. Marzeniem męskiej części grupy było obejrzenie słynnego stadionu FC Liverpool przy Anfield Road, ale niestety stadion jest aktualnie w remoncie.

KODAK FUN SAVER Digital Camera

Młodzież ze skarżyskiego OHP była zafascynowana pobytem w Anglii, a pracodawcy, u których odbywały się praktyki, zadowoleni z ich umiejętności. W niedzielę 20 lutego pełna wrażeń grupa wróciła do Skarżyska, gdzie swoimi doświadczeniami dzielić się będzie z kolegami ze szkoły zawodowej

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img