Nowi obywatele Polski

Akty nabycia obywatelstwa polskiego wręczyła wojewoda Agata Wojtyszek. W uroczystości w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wziął udział senator RP Krzysztof Słoń.

47 nowych obywateli naszego kraju to wieloletni mieszkańcy regionu świętokrzyskiego, pochodzący w większości  z Ukrainy – 30 osób. Akty nabycia obywatelstwa polskiego otrzymali także osoby pochodzące z takich krajów jak Armenia – 3 osoby, po dwie osoby z Rosji, Rumunii i Kongo oraz po jednej z Białorusi,  Słowacji, Czech, Łotwy, Bułgarii, Nigerii, Meksyku i Syrii.
Witam Was w naszej pięknej, wspólnej Ojczyźnie – Rzeczypospolitej Polskiej. Ten moment jest dla Państwa ważny, bo przyjmujecie na siebie obowiązki wynikające z prawa, ale otrzymujecie także przywileje, które nasza Ojczyzna daje. Zapewniam Państwa, że nasz rząd o swoich obywateli dba – mówiła wojewoda.
Akty nadania obywatelstwa polskiego na mocy postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymało 36 osób, 11 osobom wręczone zaś zostały decyzje o uznaniu przez wojewodę za obywatela polskiego..

źródło:https://www.kielce.uw.gov.pl

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial