Nowinki nowego roku szkolnego 2016/2017

Każdego roku, 1 września dzieci i młodzież wraca do szkolnych ław i nauki po wakacjach. Jednak w tym roku możemy zauważyć pewne i ważne zmiany w skarżyskiej oświacie. Jedną z nich jest z pewnością mniejszy wybór szkół ponadgimnazjalnych. Jest to efekt zamknięcia III LO im. Stanisława Staszica w Skarżysku-Kamiennej. Młodzież klas drugich i trzecich tej szkoły oraz nauczyciele zostali przeniesieni do I i II LO. Była to decyzja trudna jeśli spojrzymy na liczbę nowych uczniów przystępujących w tym roku do pierwszych klas licealnych, techników czy zawodówek. W tym roku 706 nowych uczniów rozpoczęło naukę w klasach pierwszych szkół ponadgimnazjalnych. Najwięcej uczniów, bo 174 wstąpiło do I LO im. Juliusza Słowackiego gdzie zostało utworzonych 6 pierwszych klas. Do II LO im. Adama Mickiewicza zapisało się 144 absolwentów gimnazjów i stworzono tam 5 pierwszych klas. 103 nowych uczniów w 4 klasach pojawiło się w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika. Do Zespołu Szkół Technicznych im. Armii Krajowej dołączyło 134 pierwszaków w 4 klasach. 89 uczniów rozpocznie naukę w Zespole Szkół Samochodowo-Usługowych im. Władysława „Oseta” Wasilewskiego, a najmniej niestety, bo tylko 62 osoby zapisało się do Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych.

Druga zmiana, tym razem w systemie gminnych placówek oświatowych zaszła w budynku po Gimnazjum nr 2 przy ulicy Juliusza Słowackiego. Zmianą tą jest zafunkcjonowanie w murach tej szkoły Prywatnego Zespołu Szkół, w którego skład wchodzi Prywatna Szkoła Podstawowa i Prywatne Gimnazjum. Budynek szkoły został odnowiony i bogato wyposażony w sprzęt multimedialny. W nowym roku szkolnym do Prywatnego Zespołu Szkół uczęszczać będzie 260 uczniów, w tym uczniowie klasy zerowej. W nowym budynku szkoły znajduje się stołówka z kuchnią, wiele wyremontowanych i wzbogaconych o sprzęt dydaktyczny klas szkolnych, salę gimnastyczną, boisko szkolne oraz klasę „laboratorium” w której będą się odbywały zajęcia z przedmiotów ścisłych. Łącznie do skarżyskich szkół gminnych w tym roku zawitało około 1900 nowych uczniów, z czego w gimnazjach rozpocznie naukę powyżej 800 osób. Wszystkim uczniom oraz nauczycielom życzymy owocnego i dobrego roku szkolnego oraz wielu sukcesów, a za maturzystów trzymamy kciuki żeby jak najlepiej przygotowali się do nadchodzącej nowej matury.

W naszej fotorelacji wyposażenie nowej szkoły przy ul. Słowackiego oraz uroczystość z I LO im. Juliusza Słowackiego.

The following two tabs change content below.

Grzegorz Małkus

Grzegorz Małkus, Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, studia podyplomowe: Zarządzanie Nowoczesną Szkołą - Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Organizacja Pomocy Specjalnej - UJ, Sport Osób Niepełnosprawnych - AWF w Warszawie, Jakość Stanowienia Prawa - Uniwersytet Warszawski.

Ostatnie wpisy Grzegorz Małkus (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial