Obchody 6 rocznicy katastrofy smoleńskiej

Wszyscy jesteśmy Polakami
…Lecz zaklinam, niech żywi nie tracą nadziei
i niosą ze sobą oświaty kaganiec
a gdy trzeba na śmierć niech idą po kolei
jak kamienie rzucane przez Boga na szaniec….

W gronach patriotycznych, od sześciu lat organizowane są spotkania upamiętniające katastrofę lotniczą w Smoleńsku, w wyniku której między innymi zginął nasz prezydent Lech Kaczyński. Członkowie Towarzystwa Historycznego Renesans ze Skarżyska -Kamiennej, zorganizowali plenerowy wieczorek poezji, którym to uczciliśmy tych, co zginęli 10 kwietnia 2010 roku.

Jestem przede wszystkim Polką

-Zawsze staram się uczestniczyć w różnego typu obchodach, upamiętniających tę straszną katastrofę, w wyniku której zginął między innymi nasz pan prezydent Lech Kaczyński. W tym roku, również byłam na plenerowym wieczorku poezji, na którym upamiętnialiśmy tę straszny wypadek prezydenckiego samolotu- dodaje Janina Banasińska.

O tym pamiętamy

-Na plenerowym wieczorku poświęconym kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej, recytowałam poezję Adama Asnyka. Tyle w niej zawartych jest scen, które odnoszą się do wspomnianej tragedii, że właściwie w moim sercu miałam dokładny obraz tego, co przeżyli wówczas pasażerowie prezydenckiego tupolewa. Jest to tragiczne zdarzenie, które tak naprawdę nie ujrzało dotąd światła dziennego. Dlatego warto jest zawsze o nim pamiętać – wtrąca Anna Smolik.

Wycieczka do Kałkowa

Po zakończonej recytacji okolicznościowych wierszy, grupa uczestnicząca w plenerowych obchodach szóstej rocznicy katastrofy smoleńskiej, udała się na wycieczkę do świętokrzyskiej miejscowości Kałków, by złożyć tam naręcze kwiatów, przed upamiętniającą ten straszny fakt wystawą. Minutą ciszy, oddaliśmy hołd ofiarom wspomnianej katastrofy.

DSCI1720

DSCI1735

DSCI1736

DSCI1732

Ewa Michałowska – Walkiewicz

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial