23.3 C
Nowy Jork

Obchody 7 rocznicy katastrofy smoleńskiej

Published:

Wszyscy jesteśmy Polakami

…Lecz zaklinam, niech żywi nie tracą nadziei

i niosą ze sobą oświaty kaganiec

a gdy trzeba na śmierć niech idą po kolei

jak kamienie rzucane przez Boga na szaniec….

W gronie gorących patriotów, od siedmiu lat organizowane są spotkania upamiętniające katastrofę lotniczą w Smoleńsku, w wyniku której między innymi zginął nasz prezydent Lech Kaczyński. W dniu 10 kwietnia bieżącego roku, uroczystą Mszą Świętą odprawioną w Sanktuarium w Ostrej Bramie, upamiętniono tę straszną katastrofę. Na wspomnianym nabożeństwie, zebrani byli powiatowi i miejscy radni z PiS, a przede wszystkim wicewojewoda Pan Andrzej Bętkowski.

O tym pamiętamy

Na plenerowym wieczorku w dzielnicy Rejów, poświęconym kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej, Stowarzyszenie Historyczne Ziemi Świętokrzyskiej, recytowało wiersze Adama Asnyka. Tyle w niej zawartych jest scen, które odnoszą się do wspomnianej tragedii, tak że słuchacze tej recytacji, mogli czuć powagę tego tragicznego zdarzenia- wtrąca Jagoda Smożewska.

Wszyscy wspomnieliśmy jeszcze bestialski mord sprzed 77 lat mający miejsce w Katyniu, podczas którego zginął najcudowniejszy kwiat polskich patriotów i wielkich Polaków. Minutą ciszy, oddaliśmy hołd wszystkim ofiarom katyńskim.

 

Ewa Michałowska – Walkiewicz

 

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img