Obchody 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Dziś w Skarżysku-Kamiennej odbyły się obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po Mszy świętej w kościele pw. św. Józefa uczestnicy uroczystości udali się na Skwer Solidarności. Tam pod pomnikiem „Bojownikom o Niepodległość” wygłoszono okolicznościowe przemówienia. Wśród przemawiających znaleźli się: starosta Jerzy Żmijewski, posłanka Marzena Okła-Drewnowicz, posłanka Maria Zuba oraz wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski. Uroczystości pod pomnikiem zakończyły się złożeniem wieńców i wiązanek.

O godzinie 13:00 w hotelu „Promień” rozpoczęło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Imprezie towarzyszyła ciepła, wręcz rodzinna atmosfera. Mieszkańcom Skarżyska w śpiewie pomagał zespół w składzie: Mariusz Kaczmarczyk – pianino oraz Marcin Karpeta – śpiew i gitara.

W Skarżysku-Kamiennej obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończy I Powiatowy Bieg Niepodległościowy. Start biegu nastąpi 12 listopada o godz. 12:00 przy Zespole Szkół Technicznych ul. Tysiąclecia 22.

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial