Odnowi oblicze ziemi

Pod takim hasłem 6 stycznia 2019 roku powędruje ulicami miasta Skarżyska-Kamiennej VI Orszak Trzech Króli. Tym razem będą trzy kolorowe korowody. Pierwszy wyruszy o godzinie 13.00 z parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP (Klasztorek ul. Rynek 64), drugi wyruszy o godzinie 13.30 z parafii pod wezwaniem Św. Brata Alberta (ul. Spółdzielcza 52), a trzeci również o godzinie 13.30 z parafii pod wezwaniem Św. Józefa Oblubieńca (ul. Legionów 64). Spotkanie trzech grup planowane jest na 14.30 na Placu Staffa przy MCK. Scena Narodzenia Pańskiego będzie tradycyjnie w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Ostrobramskiej (ul. Wileńska 33).

Orszak Trzech Króli przypada w uroczystość Objawienia Pańskiego i w tradycji chrześcijańskiej związany jest z nawiedzeniem Dzieciątka Jezus przez trzech mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Ci mędrcowie, zwani też królami udali się do Betlejem by oddać pokłon Bożemu Synowi. A przy okazji ofiarowali Mu mirrę, złoto i kadzidło. Symbole wypełnienia proroctwa i zapowiedzi śmierci Zbawiciela, godności królewskiej i kapłańskiej. Orszakowi zazwyczaj towarzyszą trzy sceny biblijne. Pierwsza to Zwiastowanie Najświętszej Marii Panny, druga scena to dialog mędrców z królem Herodem, a trzecia scena to Narodzenie Pana Jezusa. W czasie przemarszu jego uczestnicy śpiewają kolędy i pastorałki.

Organizatorem Orszaku Trzech Króli w Skarżysku-Kamiennej są Rycerze Kolumba przy współudziale wszystkich czterech parafii. Z roku na rok przybywa zwolenników i uczestników Orszaku. Świadczy to o potrzebie jednoczenia się całych rodzin wokół pięknych tradycji katolickich.

Plakat ORSZAK 2018_3 (1)

The following two tabs change content below.

Grzegorz Małkus

Grzegorz Małkus, Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, studia podyplomowe: Zarządzanie Nowoczesną Szkołą - Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Organizacja Pomocy Specjalnej - UJ, Sport Osób Niepełnosprawnych - AWF w Warszawie, Jakość Stanowienia Prawa - Uniwersytet Warszawski.

Ostatnie wpisy Grzegorz Małkus (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial