Odpowie za kradzież pieniędzy

Skarżyscy policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca miasta podejrzewanego o kradzież pieniędzy z jednego z lokali gastronomicznych w Skarżysku- Kamiennej. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

17 marca br. w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Skarżyska- Kamiennej nieznany wówczas sprawca wykorzystując nieuwagę pracownika dokonał kradzieży kasetki z pieniędzmi w kwocie około 600 złotych. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Skrupulatna praca funkcjonariuszy doprowadziła do ustalenia, a następnie zatrzymania podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. To 35-letni mieszkaniec Skarżyska, wielokrotnie notowany za różne przestępstwa kryminalne. Sprawca został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. W trakcie czynności policjanci ujawnili przy nim telefon komórkowy. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że urządzenie zostało prawdopodobnie skradzione na terenie Wrocławia.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Konsekwencją jego czynu może być kara nawet 5 lat więzienia.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

The following two tabs change content below.
Mariusz Bodo

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 14 i Maja lat 6. Obecnie Naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich w Starostwie Powiatowym, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023