Odpowie za posiadanie narkotyków oraz kierowanie pojazdem pod ich wpływem

Skarżyscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Skarżyska- Kamiennej podejrzewanego o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Ponadto funkcjonariusze w trakcie kontroli ujawnili przy mężczyźnie kilka porcji prawdopodobnie amfetaminy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na jednej z ulic miasta. Skarżyscy kryminalni zatrzymali do kontroli pojazd marki Ford Fiesta. W aucie znajdowało się trzech mężczyzn. W trakcie interwencji 29-letni kierujący pojazdem zachowywał się nerwowo. Szybko się okazało, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, gdyż zostało mu wcześniej odebrane za punkty karne. Ponadto policjanci w trakcie kontroli zauważyli w aucie puste tzw. „dilerki”. Podejrzewając, że osoby mogą posiadać przy sobie narkotyki, dokonali skrupulatnego sprawdzenia pojazdu oraz osób. Podczas tych czynności kryminalni znaleźli pudełko z białą substancją prawdopodobnie amfetaminą, do posiadania której przyznał się kierowca samochodu. 29-latek został również poddany wstępnemu badaniu na zawartość środków odurzających. Użycie narkotestera wykazało obecność w organizmie narkotyków.  Kierującemu pobrana została krew do dalszych badań. Mężczyzna trafił do komendy.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie przy sobie narkotyków 29-latek może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial