Odpowie za posiadanie narkotyków oraz kierowanie pojazdem pod ich wpływem

Skarżyscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Skarżyska- Kamiennej podejrzewanego o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Ponadto funkcjonariusze w trakcie kontroli ujawnili przy mężczyźnie kilka porcji prawdopodobnie amfetaminy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na jednej z ulic miasta. Skarżyscy kryminalni zatrzymali do kontroli pojazd marki Ford Fiesta. W aucie znajdowało się trzech mężczyzn. W trakcie interwencji 29-letni kierujący pojazdem zachowywał się nerwowo. Szybko się okazało, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, gdyż zostało mu wcześniej odebrane za punkty karne. Ponadto policjanci w trakcie kontroli zauważyli w aucie puste tzw. „dilerki”. Podejrzewając, że osoby mogą posiadać przy sobie narkotyki, dokonali skrupulatnego sprawdzenia pojazdu oraz osób. Podczas tych czynności kryminalni znaleźli pudełko z białą substancją prawdopodobnie amfetaminą, do posiadania której przyznał się kierowca samochodu. 29-latek został również poddany wstępnemu badaniu na zawartość środków odurzających. Użycie narkotestera wykazało obecność w organizmie narkotyków.  Kierującemu pobrana została krew do dalszych badań. Mężczyzna trafił do komendy.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie przy sobie narkotyków 29-latek może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial