Odpowie za uszkodzenie mienia

Skarżyscy policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Skarżyska- Kamiennej podejrzanego o zniszczenie kilkudziesięciu przęseł betonowych ogrodzenia. Sprawca wstępnie przyznał się do zarzucanych czynów. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Wczoraj dyżurny skarżyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu 60 płyt betonowych ze zdemontowanego ogrodzenia, które znajdowały się na jednej z posesji w Skarżysku- Kamiennej. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę około 3 tys. złotych. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Drobiazgowe ustalenia funkcjonariuszy przyczyniły się do szybkiego zatrzymania sprawcy tego przestępstwa. To 31-letni mieszkaniec miasta, który był w przeszłości notowany za różne przestępstwa. Z ustaleń kryminalnych wynika, że mężczyzna od lipca do sierpnia tego roku kilkukrotnie przychodził na posesję pokrzywdzonego, a następnie rozbijając betonowe przęsła wyciągał z nich zbrojenie i prawdopodobnie sprzedawał na skupie złomu.

31-latek został przewieziony do komendy. Wstępnie przyznał się do zarzucanych czynów. Grozić mu może kara nawet 5 lat więzienia.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial