Odpowie za uszkodzenie mienia

Skarżyscy policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Skarżyska- Kamiennej podejrzanego o zniszczenie kilkudziesięciu przęseł betonowych ogrodzenia. Sprawca wstępnie przyznał się do zarzucanych czynów. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Wczoraj dyżurny skarżyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu 60 płyt betonowych ze zdemontowanego ogrodzenia, które znajdowały się na jednej z posesji w Skarżysku- Kamiennej. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę około 3 tys. złotych. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Drobiazgowe ustalenia funkcjonariuszy przyczyniły się do szybkiego zatrzymania sprawcy tego przestępstwa. To 31-letni mieszkaniec miasta, który był w przeszłości notowany za różne przestępstwa. Z ustaleń kryminalnych wynika, że mężczyzna od lipca do sierpnia tego roku kilkukrotnie przychodził na posesję pokrzywdzonego, a następnie rozbijając betonowe przęsła wyciągał z nich zbrojenie i prawdopodobnie sprzedawał na skupie złomu.

31-latek został przewieziony do komendy. Wstępnie przyznał się do zarzucanych czynów. Grozić mu może kara nawet 5 lat więzienia.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial