Odpowiedź na interpelacje radnego Mariusz Bodo

Pytania i odpowiedzi na moje interpelacje z sesji w dniu 29.06.2017r.

Przekazanie nieruchomości od PKP tj. działki 24/1 i 98/9 odbędzie się w trybie nieodpłatnego przekazania.
Czy gmina poniesie koszty zlecenia wyceny nieruchomości i służebności przesyłu, wypisu i wpisu KW?
Czy gmina odpowiedziała już na pismo od PKP z dnia 22.05.2017r dotyczący w/w działek? Jeśli tak to o jakiej treści?

Poniżej odpowiedź w postaci pisma do PKP. Chciałbym zwrócić Państwu tylko na jeden fakt, pismo z PKP gmina otrzymała w dniu 22.05.2017r., a odpowiedziała dopiero po mojej interpelacji. Wysłanie pisma nastąpiło 10.07.2017r czyli po 49 dniach. Pokazuje to jak Prezydent podchodzi do spraw ważnych dla mieszkańców. Ciekawe jak długo PKP musiałoby czekać na odpowiedź, gdyby nie moja interpelacja w tym temacie.

 

Kiedy gmina wprowadzi dzienniki elektroniczne w placówkach edukacyjnych ?

Na to pytanie otrzymałem odpowiedź na sesji. Odpowiedzi udzielił wiceprezydent Krzysztof Myszka „ Gmina od wielu lat jest wyposażona w taką aplikację dzięki współpracy z firma Wulcan i w tej aplikacji jest możliwość korzystania z dziennika elektronicznego. Każda szkoła ma wykupiony pełny pakiet i może korzystać… jest jeszcze kwestia techniczna dyrektor musi mieć komputery w każdej sali, gdyż nauczycielowi jest trudno by uzupełniał taki dziennik na przerwie … na pewno będziemy szli w tym kierunku, by usprawniać pracę dyrektorów… wyjdziemy z taka propozycja by dyrektorzy spotkali się z rodzicami przedyskutowali sprawę bo w niektórych sytuacjach nie ukrywam możliwe będzie, że rodzice będą płacić powiedzmy 2 zł miesięcznie z tytułu możliwości z korzystania z aplikacji…”

Gmina w roku 2017 przeznaczyła kwotę 40 000zł na wymianę pieców. Z węglowych na gazowe, przy dofinansowaniu 3 tys na gospodarstwo. Co daje możliwości mieszkańcom na dofinansowaniu tylko dla 13 rodzin .Dla porównania Gmina wydała około 70 tys. na Pracownie Miast.
Czy Prezydent zamierza zwiększyć środki na dofinansowaniu do wymiany pieców jeszcze w roku 2017? Jeśli tak to o jaka kwotę?
Odpowiedź na te pytanie poniżej w postaci pisma.

Jakie efekty dla gminy przyniosła Pracownia Miast?

Na to pytanie nie otrzymałem odpowiedzi ani na sesji ani na piśmie. No bo co mógłby powiedzieć w tej sprawie Prezydent Konrad Krȍnig, no chyba tylko, że ponad 70 tysięcy złoty publicznych środków poszło się … ( a można by zwiększyć choćby dofinansowanie na wymianę piców dla 24 rodzin).

Czy gmina zamierza przeznaczyć środki na opryski przeciw komarom i kleszczom w roku 2017 ?

Na to pytanie otrzymałem odpowiedź na sesji. Odpowiedzi udzielił wiceprezydent Andrzej Brzeziński „ Co do odkomarzania miasta zleciłem rozeznaje i tak proszę Państwa odkomarznie całego miasta z samolotu jest to kwota rzędu 300, 400 tysięcy złotych… gdybyśmy wydatkowali taka kwotę na odkomarzanie, a miedzy czasie ukąsiłby Pana Jacka komar mielibyśmy donos do prokuratury o niegospodarność prawda, także jeżeli chodzi o odk marzanie takie miejscowe jest to koszt około 1 tysiąca za ha i tutaj możemy się zastanowić i poprosić Panią skarbnik o znalezienie jakiś wolnych środków, z tymże byłoby to miejscowe i nie wiadomo jaki skutek by przyniosło” .
Panie Prezydencie do odkomarzania miast stosuje się w głównej mierze opryski miejscowe nie samolotem. Co do oprysków samolotem stosuje się je na dużych połaciach lasów i wód np. na Mazurach. Co do cennika oprysku miejscowego ja znalazłem firmę, która wykonuje oprysk za 800 zł za ha, a za każdy kolejny + 200 zł. Dla przykładu oprysk na 10ha kosztowałby 2600zł. Koszt oprysku całego miasta to kwota około 30 tysięcy zł.

Dlaczego rozwiązano grupy młodzieżowe w Klubie Granat, chodzi o juniora starszego i młodszego?
Jak to się ma w stosunku do dotacji gminy przeznaczonej na szkolenie młodzieży w kwocie 200 000 zł na rok 2017?
Proszę o przekazanie kopi dokumentów dotyczących rozliczenia kwoty dotacji jaka gmina przekazała dla Klubu Granat?
Tu otrzymałem odpowiedź na sesji. Odpowiedzi udzielił wiceprezydent Krzysztof Myszka „ Klub Granat nie jest klubem miejskim. W aplikacji w której Klub dostał dofinansowanie w kwocie 200 000 zł są opisane działania które musi spełnić, jeżeli są one sprzeczne na pewno wyciągniemy konsekwencje. Co do dokumentacji rozliczeniowej możliwe będzie jej przekazanie dopiero po 31 grudnia 2017r gdy klub przedstawi sprawozdanie”

 

 

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial