23.3 C
Nowy Jork

Odpowiedź na interpelację w sprawie COI

Published:

bodo_mariuszNa XXI Sesji Rady Miasta zadałem 8 interpelacji. Trzy pierwsze dotyczyły ponownego zapytania o funkcjonowanie Centrum Obsługi Inwestora. O ilość firm i branże oraz kwoty czynszu w załączniku odpowiedź Pani Dyrektor. Nad C.O.I. chciałbym zatrzymać się trochę na dłużej, odpowiedzi jakie otrzymałem na ostatniej i XX Sesji Rady Miasta dają dużo konkretów. Na początku parę faktów o  Skarżyskim Inkubatorze Technologicznym na dzień 31.12.2014r posiadał 4 firmy które łącznie zajmowały 9 hal natomiast w budynku przy ul. Legionów mieściło się 19 firm. Minął ponad rok, a Centrum Obsługi Inwestora ( szumnie opisywane w lokalnych mediach) to pomysł Prezydenta Konrada Kröniga można powiedzieć jego dziecko i jakie mamy efekty – swoją siedzibę w C.O.I. ma 18 firm czyli minus jeden co do etapu początkowego.

Co do SIT na dzień 29.02.2016 znajduje się 5 firm które zajmują 10 hal. Choć Pani dyrektor zapewniała mnie w piśmie z 18 lutego że na koniec 29 lutego będzie 8 firm które zajmą 15 hal Natomiast w piśmie z  8 marca 2016 dowiadujemy się że na 29 lutego mamy 5 firm które łącznie zajmują 10 hal, że  1 marca podpisała nową umowę z branży usług szycia która zajęła jedną halę . To nie wszystko prowadzone są rozmowy jeszcze z dwoma firmami które wynajmą kolejne dwie hale co da łącznie 13 hal (w ciągu zaledwie 19 dni zmieniły się zapotrzebowania na hale SIT i tak na koniec lutego miało być zajętych 15 hal teraz w niedalekiej przyszłości ciężkiej do określenia ma być 13 hal) Pozwolę sobie na lekką uszczypliwość:  Pani dyrektor trzymajmy się faktów i czasu teraźniejszego czyli na 29 lutego mamy 5 firm które łączni zajmują 10 hal. Reasumując wzrost do stanu początkowego o wynajęcie jednej hali. Na marginesie z SIT odeszło między czasie dwie firmy pytanie dlaczego? Jak wiemy z informacji otrzymanych od Pani Dyrektor roczny koszt utrzymania C.O.I.  to 820 000zł rocznie, z tytuł najmu firmy do budżetu wnoszą około 200 000zł , co jasno mówi Gmina co rok dokłada do funkcjonowania C.O.I. około 600 000zł rocznie. Pytanie czy stać nas na takie wydatki . Prezydent ciągle podkreśla o ciężkiej sytuacji finansowej Gminy, a jak widać stać nas na wyrzucanie co rok 600 000zł. Kto za to zapłaci ja, pan, pani, podatnicy.

coi_skarzyskocoi_skarzysko_1

coi_skarzysko_3

           Kolejne pytanie dotyczyło przejęcia działek od PKP tj. drogi z płyt betonowych wzdłuż wieżowców przy ul. Żeromskiego, a blokami przy ul. Górniczej. W załączniku odpowiedź. Choć muszę przyznać, że ta sprawa ciągnie się od kilku lat zarówno w poprzedniej jak i obecnej Radzie Miasta zabiegam o przejęcie tych terenów przez miasto i doprowadzenie do godnych warunków użytkowania. Nadmienię, że przy tej drodze mieszka około tysiąc mieszkańców Skarżyska-Kamiennej.

PKP2 (2)

PKP2 (1)

    Co do pytania dotyczącego porównania pensji dyrektorów obecnych, a ich odpowiedników za poprzedniego prezydenta nie otrzymałem odpowiedzi, otrzymałem informację, że powyższe dane można uzyskać na stronie internetowej BIP Urzędu Miasta. Oczywiście że tak, jest tylko jeden mały problem oświadczenie składa się do końca kwietnia informacja na bip ukaże się koło czerwca, po drugie z oświadczenia majątkowego nie wiadomo jakie jest wynagrodzenie podstawowe jaki jest dodatek funkcyjny, a jaki jest dodatek stażowy, czy dyrektor otrzymał nagrodę czy tez premię.

    Ostatnie dwa pytanie dotyczyły kosztów poniesionych przez Gminę za wyjazd do Warszawy na zaproszenie Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej i tak Gmina zapłaciła za samo uczestnictwo 5000zł + gaża dla Pana Andrzeja Zagdańskiego 1180 zł + delegacja 262,50zł + 920zł za nocleg co daje łącznie 7 362,50zł . Przypomnę również przyjazd delegacji amerykańskiej, który kosztował gminę za sam przyjazd 5000zł nie mówiąc o kosztach pobytu w hotelu w Chlewiskach. Widocznie nie jest tak źle z naszymi finansami skoro na takie wydatki nas stać.

M.B Interpelacja (1)Mariusz Bodo

Radny Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img