Ogólnopolski Konkurs Recytatorski polskiej literatury emigracyjnej w suchedniowskiej „Kuźnicy”

W dniu 4 listopada 2016 r. w suchedniowskiej „Kuźnicy” odbyła się XIII edycja „emigracyjnej”, czyli Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego polskiej literatury emigracyjnej im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Celem konkursu jest popularyzacja polskiej literatury powstałej na emigracji, kultywowanie i propagowanie piękna mowy ojczystej, konfrontacja dokonań artystycznych, integracja środowisk twórczych regionu i kraju oraz ukazanie związków Gustawa Herlinga-Grudzińskiego z Suchedniowem. Konkurs w którym wzięło udział 19 recytatorów, oceniało profesjonalne Jury w składzie: Anna Paluch, Barbara Kurek i Hubert Guza, które po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentacji postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I NagrodaPatrycja Skrocka (Skarżysko-Kamienna)

II NagrodaKonrad Dzik (Ostrowiec Świętokrzyski) oraz Urszula Krzemińska (Bliżyn)

III NagrodaBartosz Sałapski (Ostrowiec Świętokrzyski)

Nagroda „Wywiedzione ze słowa”Bartosz Janowski (Skarżysko-Kamienna)

 

Wyróżnienia otrzymały Joanna Karcz (Ostrowiec Świętokrzyski) oraz Magdalena  Wydra (Bliżyn)

Nagrodę Specjalną za obiecujący debiut na konkursie recytatorskim o zasięgu ogólnopolskim otrzymały Wiktoria Bogusiewicz (Suchedniów) oraz Natalia Szczypała (Kielce).

Po zakończonych prezentacjach uczestnicy konkursu mogli wziąć udział w spotkaniu z aktorką Ewą Pająk, która adeptom sztuki żywego słowa starała się przekazać swoje uwagi na temat ich występów, udzieliła wskazówek oraz zachęciła do dalszej pracy.

fot471

fot81

fot441

fot201

źródło: www.kuznica-suchedniow.pl

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial