Olimpiady Specjalne w Katowicach

XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych już za nami. Było to olbrzymie przeżycie dla wszystkich zawodników z niepełnosprawnościami. Agata Kornhauser-Duda w liście do uczestników Igrzysk powiedziała: … życzę wszystkim aby, zachowanie i duch walki z własnymi słabościami nadal były wzorem dla innych sportowców.

Każdy kto choć raz był na Igrzyskach Olimpiad Specjalnych przekonał się, że są to słowa trafiające w sedno idei Olimpiad Specjalnych. W Katowicach, Chorzowie i Mikołowie, bo tam odbywały się Igrzyska, wystartowało 1000 sportowców pod opieką 340 trenerów. Arenami zmagań sportowych stały się: Stadion Śląski, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Sport Park Budowlani, Kręgielnia Galaktyka i Golf Park Mikołów. Ceremonia Otwarcia Igrzysk odbyła się w najładniejszym obiekcie sportowym Śląska, Katowickim Spodku.

Świętokrzyskie reprezentowało 100 osób we wszystkich dyscyplinach sportowych Igrzysk: lekkiej atletyce, piłce nożnej, kolarstwie, bocce, trójboju siłowym, tenisie stołowym, badmintonie, pływaniu, bowlingu oraz golfie. I nie sposób wymienić wszystkie sukcesy naszych reprezentantów, było ich cała masa. Ale jeden jest prawdziwą perełką. Łukasz Babiarz podopieczny Klubu Olimpiad Specjalnych „Tornado” oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Tęcza w Skarżysku-Kamiennej, zdobył złoty medal w turnieju golfa, grając na dziewięciu dołkach z profesjonalistami tej gry.

Wszystkim zawodnikom należą się gratulacje i olbrzymie uznanie. Zawodnikom, którym poszczęści się w losowaniu, polecą do Abu Dhabi w 2019 roku na XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Życzymy powodzenia i sukcesów w kolejnych startach!

The following two tabs change content below.

Grzegorz Małkus

Grzegorz Małkus, Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, studia podyplomowe: Zarządzanie Nowoczesną Szkołą - Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Organizacja Pomocy Specjalnej - UJ, Sport Osób Niepełnosprawnych - AWF w Warszawie, Jakość Stanowienia Prawa - Uniwersytet Warszawski.

Ostatnie wpisy Grzegorz Małkus (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial