Patryk Jaki spotkał się z mieszkańcami Skarżyska

W piątek 26 kwietnia spotkał się z mieszkańcami powiatu skarżyskiego Patryk Jaki, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego ( 26 maja).

Patryk Jaki: wiceminister Sprawiedliwości, Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej, wykładowca akademicki. Poseł na Sejm VII i VIII kadencji, samorządowiec. Wcześniej stowarzyszenie Stop Korupcji. Ukończył Uniwersytet Wrocławski i program dla menagerów IESE Business School w Barcelonie. Ukończył też szkolenie na Sam Houston State University.

Przewodniczący Polskiej Rady Polityki Penitencjarnej oraz twórca reformy systemu Służby Więziennej. Przeprowadził przez Sejm pierwszą po 1989 r. ustawę modernizacyjną Służby Więziennej.

Twórca Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Przewodniczący Zespołu ds. Ochrony Autonomii Rodziny i Życia Rodzinnego. Autor projektu tzw. Rejestru Pedofilów. Twórca programu rządowego Praca dla więźniów, który o 50% zwiększył zatrudnienie skazanych w Polsce. Był autorem nowelizacji wprowadzającej zakaz odbierania dzieci rodzicom wyłącznie ze względu na złe warunki ekonomiczne i bytowe rodziny.

Laureat nagrody „Polskiego Kompasu” przyznanej przez „Gazetę Bankową” za walkę z mafią reprywatyzacyjną. Tygodnik Wprost przyznał mu 10 miejsce na liście 50 najbardziej wpływowych Polaków. Otrzymał tytuł „Opolanina Roku 2017” w plebiscycie „Nowej Trybuny Opolskiej” za skuteczne ściąganie dużych inwestycji do regionu.

Pomysłodawca i przewodniczący komitetu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej mającej na celu zwiększenie liczby obowiązkowych lekcji historii w szkołach ponadgimnazjalnych. Były wiceprzewodniczący parlamentarnego zespołu ds. wolnego rynku.

Może Ci się również spodoba

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial