Piknik „Bezpieczeństwo jest w modzie”

Wiele radości przyniósł podopiecznym Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych piknik pod hasłem „Bezpieczeństwo jest w modzie”. Specjalną niespodziankę przygotowała Fundacja Eco Textil ze Skarżyska-Kamiennej, która przekazała rowery trójkołowe, rehabilitacyjne siedmiorgu dzieciom z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych.

BEZPIECZEŃSTWO W MODZIE 1

Na kilka godzin Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych zamienił się w miasteczko ruchu drogowego, a korytarze szkolne w wielopoziomową autostradę po której śmigały hulajnogi i deskorolki. Tak wyglądała zabawa podczas zorganizowanego w placówce pikniku „Bezpieczeństwo jest w modzie”, którą połączono z edukacją. Z przepisami ruchu drogowego podopiecznych ZPE-W zapoznali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

BEZPIECZEŃSTWO W MODZIE 2

Podczas pikniku nie zabrakło też innych atrakcji. Wyjątkową niespodziankę przygotowała fundacja Eco Textil ze Skarżyska-Kamiennej, która dla siedmiorga niepełnosprawnych dzieci z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych ufundowała rowery rehabilitacyjne. – Radość na twarzach dzieci jest dla nas największą nagrodą – powiedziała  Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil. Starosta Michał Jędrys wyraził uznanie dla działań podejmowanych przez fundację na rzecz niepełnosprawnych dzieci, a szczęśliwych posiadaczy nowych rowerów zaprosił do sprawdzenia ich w terenie podczas zwiedzania malowniczych zakątków powiatu skarżyskiego.

źródło i foto: www.skarzysko.powiat.pl

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial