Piotr Wawrzyk kandydatem na RPO

Piotr Wawrzyk poseł PiS z województwa świętokrzyskiego obecnej kadencji, wiceminister Ministerstwa Spraw Zagranicznych został kandydatem PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich.

Piotr Wawrzyk jest kielczaninem z urodzenia. W latach 2018-2019 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Odpowiadał za sprawy parlamentarne, prawne, traktatowe, konsularne, dotyczące Narodów Zjednoczonych oraz praw człowieka. W ostatnich wyborach Piotr Wawrzyk startował z 6 miejsca z listy Prawa i Sprawiedliwości i zdobył mandat posła.

27 listopada 2019 został wiceszefem MSZ. Powierzono mu sprawy związane z członkostwem Polski w UE, prawne, prawno-traktatowe, dotyczące Narodów Zjednoczonych oraz konsularne i parlamentarne.

Nominacja Piotr Wawrzyka na PRO może wywołać duże zmiany w województwie świętokrzyskim. Zgodnie z konstytucją tego stanowiska nie można łączyć z mandatem poselskim. Kolejne osoby z listy do objęcia mandatu posła to Wojewoda Zbigniew Koniusz oraz Radna Sejmiku Województwa Agnieszka Buras.

The following two tabs change content below.

Może Ci się również spodoba

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial