Pocisk przeciwpancerny Pirat najnowszy produkt skarżyskiego Mesko

Pocisk przeciwpancerny Pirat, najnowszy produkt skarżyskiego Mesko opracowywany wspólnie z Ukraińcami, zaprezentowano podczas Targów Proobronnych Pro Defense w Ostródzie.
Na targach, które zakończyły się w niedzielę w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie, prawdopodobnie po raz pierwszy pokazano publicznie makietę pocisku, opracowywanego wspólnie z kijowskim biurem Łucz i opartego na ukraińskim pocisku Korsarz. Jest znacznie tańszy i lżejszy od już produkowanych w Skarżysku pocisków Spike i będzie proponowany jako uzbrojenie dla oddziałów obrony terytorialnej. Ma zasięg do 2,5 km, a na program rozwojowy w latach 2015-2018 zarezerwowano ok. 15 mln zł.

źródło: www.kielce.wyborcza.pl

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial