Podpisanie porozumień Senior+

Porozumienia w ramach programu Senior+ podpisała z samorządowcami wojewoda Agata Wojtyszek. Spotkanie odbyło się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Wyniki tegorocznego naboru ofert w ramach Programu Senior+ to ogromny sukces wojewody i województwa świętokrzyskiego. Z 22 zgłoszonych ofert, 15 ofert spełniało kryteria formalne i zostało zaakceptowanych przez wojewodę. Z tych 15 ofert, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zatwierdziła do realizacji aż 14. W wyniku tych działań z puli 30 mln złotych w skali kraju, do naszego województwa trafi ponad 1,8 mln zł.

Bardzo się cieszę, że tak dużo podmiotów było zainteresowanych programem. 22 wnioski to naprawdę dobry wynik. Współpracując z samorządami, pokazaliśmy, że są to zadania ważne, ale też możliwe do wykonania – powiedziała wojewoda.

Do dofinansowania zakwalifikowano: utworzenie 4 Domów Senior+ – Zagnańsk, Kazimierza Wielka, Gnojno, Kunów; utworzenie 5 Klubów Senior+ – Skarżysko-Kamienna, Busko-Zdrój, Bieliny, Włoszczowa, Zawichost; utrzymanie miejsc w 5 Domach Senior+ – Łagów, Starachowice, Słupia (konecka), Powiat Opatowski, Ostrowiec Świętokrzyski.

Zadania podzielono na dwa moduły. Realizacja ofert w module I polegać będzie na przeprowadzeniu przebudowy, remontów i wyposażenia istniejących budynków i dostosowaniu ich w ten sposób do wymaganych przepisami prawa standardów i potrzeb seniorów. Całkowita kwota dotacji na realizację projektów w tym module wyniesie 1 492 743,78 zł. Realizacja ofert w module II polegać będzie na prowadzeniu zajęć i bieżącej animacji życia seniorów w Domach Seniora utworzonych w latach poprzednich i zostanie wsparta kwotą 309 913,80 zł.

30 czerwca  podpisano 12 porozumień, na parafowanie pozostałych beneficjenci mają czas do 6 lipca.

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial