Podpisanie porozumień Senior+

Porozumienia w ramach programu Senior+ podpisała z samorządowcami wojewoda Agata Wojtyszek. Spotkanie odbyło się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Wyniki tegorocznego naboru ofert w ramach Programu Senior+ to ogromny sukces wojewody i województwa świętokrzyskiego. Z 22 zgłoszonych ofert, 15 ofert spełniało kryteria formalne i zostało zaakceptowanych przez wojewodę. Z tych 15 ofert, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zatwierdziła do realizacji aż 14. W wyniku tych działań z puli 30 mln złotych w skali kraju, do naszego województwa trafi ponad 1,8 mln zł.

Bardzo się cieszę, że tak dużo podmiotów było zainteresowanych programem. 22 wnioski to naprawdę dobry wynik. Współpracując z samorządami, pokazaliśmy, że są to zadania ważne, ale też możliwe do wykonania – powiedziała wojewoda.

Do dofinansowania zakwalifikowano: utworzenie 4 Domów Senior+ – Zagnańsk, Kazimierza Wielka, Gnojno, Kunów; utworzenie 5 Klubów Senior+ – Skarżysko-Kamienna, Busko-Zdrój, Bieliny, Włoszczowa, Zawichost; utrzymanie miejsc w 5 Domach Senior+ – Łagów, Starachowice, Słupia (konecka), Powiat Opatowski, Ostrowiec Świętokrzyski.

Zadania podzielono na dwa moduły. Realizacja ofert w module I polegać będzie na przeprowadzeniu przebudowy, remontów i wyposażenia istniejących budynków i dostosowaniu ich w ten sposób do wymaganych przepisami prawa standardów i potrzeb seniorów. Całkowita kwota dotacji na realizację projektów w tym module wyniesie 1 492 743,78 zł. Realizacja ofert w module II polegać będzie na prowadzeniu zajęć i bieżącej animacji życia seniorów w Domach Seniora utworzonych w latach poprzednich i zostanie wsparta kwotą 309 913,80 zł.

30 czerwca  podpisano 12 porozumień, na parafowanie pozostałych beneficjenci mają czas do 6 lipca.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial