Pojedź z nami „Tropem Bohaterów”

W dniach 24-26 czerwca 2016 r. Skarżysko-Kamienna obchodzi Jubileusz 100-lecia powstania harcerstwa w naszym mieście. Wśród imprez imprez towarzyszących jubileuszowi Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej proponuje rajd rowerowy „Tropem Bohaterów”. Start w sobotę 25 czerwca o godz.10.00 spod Pomnika Harcerza przy ul. Tysiąclecia.

szlakiem_bohaterow2

Organizatorzy tak zachęcają do udziału:

Masz przynajmniej 10 lat i szukasz przygody?

Czy Ciebie tak jak nas pociąga rowerowa szajba?

Nie siedź na Facebook’u! Wsiądź na rower!

My aktywni harcerze, bądź byli harcerze, bądź sympatycy chcemy uczcić 100-lecie harcerstwa w sposób genialny w swej prostocie. Nie tylko ze sztandarami, nie tylko z prezentuj broń ale właśnie…na rowerze. Na ROWERZE!!!

Rajd organizowany jest z okazji obchodów 100-lecia harcerstwa w Skarżysku-Kamiennej. Mamy zamiar spędzić aktywnie czas, odwiedzić miejsca pamięci szlaku, który nazwaliśmy „Tropem Bohaterów”. Mogiła na Brzasku, Borze – to miejsca, gdzie została zamordowana, przez niemieckiego okupanta, elita naszego miasta, w tym harcerze. Przejedziemy przez Dalejów, odwiedzimy leśną mogiłę „Oseta” Wasilewskiego, legendarnego już harcerza – dowódcy oddziału partyzanckiego, który podczas II Wojny zginął w bitwie za Ojczyznę. Zakończymy rajd w Muzeum im. Orła Białego.

Łącznie pokonamy około 30 km trasy w większości szutrowej idealnie nadającej się na rower górski czy trekkingowy. Drogi NIE NADAJĄ SIĘ na rower szosowy.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Zgłoś się, a otrzymasz maila zwrotnego z przydatnymi informacjami organizacyjnymi. Termin zgłoszeń mija już 22 czerwca!! Możesz także zgłosić się do sekretarza rajdu mł. Krzysztofa Dalacha wybierając numer 787609214 lub pisząc na krzysio14@onet.pl.

Koordynatorem Rajdu jest HO Damian Spadło 732919996 damianmixspadlo@gmail.com.

Zapraszamy także do zamówienia naszej specjalnej koszulki rajdowej T-shirt. Koszt to 17 zł. Numer konta podamy w mailu zwrotnym.

Zatem smaruj łańcuch i widzimy się 25 czerwca!

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Możesz również polubić…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial