Policjanci przeprowadzili egzamin na kartę rowerową

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego skarżyskiej jednostki przeprowadzili egzamin na kartę rowerową dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skarżysku- Kamiennej. Efektem przeprowadzonego sprawdzianu było zdobycie przez 17 uczniów swoich pierwszych, wymarzonych uprawnień do kierowania.

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się egzamin na kartę rowerową. Udział w nim wzięło 17 dzieci powyżej dziesiątego roku życia. Nad prawidłowym tokiem tego sprawdzianu czuwał asp. Paweł Rycerski ze skarżyskiej „drogówki”. Egzamin składał się z części teoretycznej oraz praktycznej. W tej pierwszej uczniowie musieli rozwiązać test składający się z pytań, które dotyczyły znajomości przepisów ruchu drogowego oraz udzielania tzw. pierwszej pomocy. W części praktycznej należało pokonać rowerem specjalny tor przeszkód przy jak najmniejszej liczbie błędów.

Dzisiejszy sprawdzian nie należał do łatwych, jednak ostatecznie wszyscy uczestnicy przeszli go pomyślnie.  Egzamin z wynikiem pozytywnym zdało 17 uczniów.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial