Polityczna gorączka Prezydenta Kröniga

Skwar tego lata jak nigdy chyba dotąd doskwiera wszystkim. Jedni znoszą go lepiej inni gorzej, ale najsłabiej jak widać radzą sobie z nim politycy. Nie dobrze jeśli te uciążliwości pogodowe przenoszą się na ich zachowania i reakcje, a potem dalej do przestrzeni publicznej. Na przykład bojówki totalnej opozycji. Jak w amoku protestujące pod Pałacem Prezydenckim i urągające Bogu duchem winnym funkcjonariuszom policji. Fanatyczni bojówkarze z KOD. Jeżdżą krok w krok za politykami PiS i rzekomo w obronie Konstytucji zakłócają im przebieg spotkań. Prawo do zgromadzeń zapisane w Konstytucji.

Na naszym lokalnym podwórku politycznym skwar najbardziej dokucza Prezydentowi. Najwyraźniej utracił już kontakt z rzeczywistością i rozpuszcza dziwne brednie na swoim profilu, bliskich mu portalach społecznościowych i sprzyjającej mu lokalnej telewizji. Najpierw na swoim profilu wypisywał o rzekomych bojówkach pisowskich, które mażą mu jego plakaty, wydanych najprawdopodobniej za ciężką krwawicę podatników. Następnie poskarżył się do prokuratury na Posłankę na Sejm RP, że należycie wykonując mandat posła zadała mu kilka trudnych pytań. Obecnie próbuje udowadniać jak to mu wszyscy z PiS kłody rzucają pod nogi. Wygląda na to, że obecnemu Prezydentowi PiS potrzebny jest też jak tlen, do życia, ale politycznego.

Pan Prezydent w swoich kampanijnych materiałach rozwieszanych na wiatach przystankowych zaleca włożyć okulary by dostrzec zmiany w mieście. Chwali się ile to nie dokonał w swej kadencji w porównaniu do poprzednika. Niestety, w zakładaniu okularów powinien zacząć od siebie. Zobaczy ile brudu w mieście, śmieci przy altanach, rowach, lasach, ile zarośniętych chwastami chodników, niszczejących skwerów i miejsc do rekreacji z zalewem Rejowskim na czele. A może to właśnie dostrzegają mieszkańcy i dają upust swych emocji na prezydenckich plakatach. Chyba nie przyszło Prezydentowi na myśl, że część osób, które głosowały na niego czuje się po prostu oszukanych i okłamanych? Trzeba też Panie Prezydencie uszy przemyć by dosłyszeć również głosy niezadowolenia mieszkańców naszego miasta. Nie tylko głosy klakierów i pochlebców regularnie przez Pana opłacanych i hojnie nagradzanych.

Prezydenta sztandarowy inwestycyjny projekt pt. „Arka” Bernatka, odpłynął i rozlał się jak w porannej mgle. Super inwestor, według Prezydenta, wycofał już wniosek o przyłącze energetyczne dla tej inwestycji, zabrał łopatę, którą miał wbić razem z Prezydentem i oddalił się po cichu. Tym już Prezydent się nie pochwalił w świetle fleszy aparatów i kamer telewizyjnych. Z tym, że ów inwestor wyjechał bogatszy w atrakcyjną działkę, która pewnie niebawem nabierze innej wartości. To miał być inwestor na miarę naszych czasów. Niczym Miś z filmu Stanisława Barei.

Prezydenta chwyty o spadku bezrobocia, inwestorach, zadłużeniu i płynności finansowej w porównaniu do poprzedniej kadencji, niestety dla niego, mają się jak pięść do nosa. Jeden przykład. Roman Wojcieszek w wyniku wielu negocjacji, rozmów, uzgodnień, regulacji prawnych gruntów, które trwały miesiącami, doprowadził do sprzedaży najgorszego strucla w mieście, tak zwanej „Langerówki” za ponad 7 mln zł. W to miejsce za forsę inwestora powstało w mieście nowoczesne centrum handlowe i setki miejsc pracy. Roman Wojcieszek w ośmioletniej kadencji, pozostawił w mieście inwestycje na ponad 220 mln zł, zadłużenie – fakt na 100 mln. Ile więc na plusie? Nie trzeba wkładać okularów, wystarczy prosty rachunek.

Widocznie odkryte auto Prezydenta już nie chłodzi go wystarczająco. Kąpiele na Miejskim Basenie też nie pomagają zbytnio, a i zimne drinki chyba też nie. Pan Prezydent zamiast do Las Vegas powinien udać się za miedzę, do Starachowic. Na staż i po naukę. Naprawdę warto. Bo jeśli się chce to można!

zdjęcia:www.facebook.com/konrad.kronig

Może Ci się również spodoba

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial